Reklama

DDA/DDD - czym jest, kiedy udać się na terapię?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

DDA/DDD - czym jest, kiedy udać się na terapię? - Zdjęcie główne

DDA/DDD - czym jest, kiedy udać się na terapię?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Terapia coraz częściej jest przedmiotem dyskusji - a co za tym idzie, powoli przestaje być tematem tabu. Coraz więcej osób decyduje się czy to na darmowe zajęcia w lokalnym ośrodku pomocowym, czy też na płatne spotkania z wybranym specjalistą, który ma odpowiednie zaplecze zarówno edukacyjne jak i związane z doświadczeniem. Czasami jednak słyszy się o terapiach przeznaczonych dla osób z konkretnym problemem do poradzenia sobie. Tak jest chociażby w przypadku osób DDD i DDA. Kim są osoby DDA i DDD? Czym się charakteryzują? W jaki sposób terapia może im pomóc i gdzie mogą ją znaleźć?

1. Osoby DDA i DDD - kim są i czym się charakteryzują?

2. Czy będąc DDA lub DDD warto iść na terapię?

3. Gdzie znaleźć dobrą osobę dla DDA/DDD? 

Osoby DDA i DDD - kim są i czym się charakteryzują?

Zarówno DDD jak i DDA to skróty. Pierwszy rozwija się w Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych z kolei drugi w Dorosłe Dzieci Alkoholików. Obie grupy osób mogą mieć szereg problemów o podłożu psychospołecznym takich jak, niskie poczucie własnej wartości, depresja, poczucie lęku, wstydu bądź winy a także słabe samopoczucie. To jednak nie wszystko, osoby DDA i DDD mają problemy z podejmowaniem decyzji czy osiąganiem swoich celów. Starają się również unikać wchodzenia w relacje społeczne ze strachu przed konfliktami. To z kolei negatywnie wpływa praktycznie na każdy aspekt ich życia - związek, pracę czy relację ze znajomymi. 

Czy będąc DDA lub DDD warto iść na terapię?

W przypadku osób DDA i DDD terapia jest niezbędna do tego, aby wyjść z błędnego koła swoich lęków, napięć oraz wstydu i winy. Terapia jest niezbędna aby poprawić swoją zdolność funkcjonowania w społeczeństwie i w końcu zacząć podejmować własne decyzje i realizować swoje cele a także polepszyć poczucie własnej wartości. Jest niezbędna do tego, aby w końcu uwolnić się od sztywnych ram, które narzuciłeś sobie samodzielnie w dzieciństwie jako mechanizm obronny przed dysfunkcyjną bądź alkoholową rodziną. 

Gdzie znaleźć dobrą osobę dla DDA/DDD? 

Warto potraktować wybór terapii bardzo poważnie i zdecydować się na taką, która jest prowadzona przez szereg doświadczonych specjalistów. Ciekawym miejscem w Warszawie może być poradnia Rodzina od Nowa, która także oferuje terapie DDA/DDD. Więcej o tej konkretnej terapii można dowiedzieć się bezpośrednio ze strony https://rodzinaodnowa.waw.pl/dda-ddd/. Tam dowiesz się jak wygląda sesja terapeutyczna, kim są prowadzący i w jakich przypadkach powinieneś rozważyć właśnie dokładnie taką terapię. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE