Reklama

Domowe biuro - o czym musisz pamiętać?

Opublikowano:
Autor:

Domowe biuro - o czym musisz pamiętać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Stworzenie domowego biura to prawdziwe wyzwanie. Wydzielenie odpowiedniej przestrzeni to tylko początek wielu przygotowań, które są niezbędne, by móc wygodnie i efektywnie pracować we własnym domu. O czym pamiętać podczas tworzenia domowego biura? Jakie sprzęty i meble są potrzebne do pracy z domu?

Wygodne biurko i ergonomiczny fotel

 

Pierwszym krokiem do stworzenia domowego biura jest zakup biurka oraz ergonomicznego fotela. Biurko powinno bez trudu pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria biurowe, komputer oraz podłączone do niego sprzęty. Powinno się zaplanować również miejsce na dokumenty i telefon, który stanowi nieodłączne narzędzie pracy we współczesnym świecie.

 

Fotel do pracy w domowym biurze powinien posiadać funkcję regulacji wysokości siedzenia i nachylenia oparcia. Jest to ważne, by dopasować mebel do wzrostu użytkownika i zapewnić optymalne podparcie kręgosłupa. Dodatkowo warto zadbać o podkładki pod nadgarstki, które odciążą dłonie w czasie pracy.

 

Sprzęty niezbędne do pracy zdalnej

 

Domowe biuro jest niezbędne do prowadzenia pracy zdalnej. Dotyczy to zarówno osób, które posiadają własną działalność gospodarczą, jak i freelancerów, artystów oraz pracowników oddelegowanych z biura na home office. Aby pracować zdalnie w komfortowy sposób i nawiązywać kontakt z klientami lub współpracownikami, potrzebuje się kamery oraz mikrofonu. Kamery internetowe dostępne na https://www.komputronik.pl/category/1754/kamery-internetowe.html zapewniają płynność obrazu i usprawniają prowadzenie wideokonferencji, szkoleń online itp.

 

Prócz kamery warto kupić mikrofon, który redukuje szumy otoczenia i przesyła czysty dźwięk. W domowym biurze może przydać się również słuchawka Bluetooth, dzięki której odbierze się połączenia przychodzące na smartfona lub komputer firmowy.

 

Funkcjonalna sieć dla domu i firmy

 

Tworząc domowe biuro, powinno się pomyśleć o stworzeniu funkcjonalnej sieci wi-fi. Komputer do pracy i domowego użytku oraz sprzęt komputerowy należący do innych domowników z powodzeniem można podłączyć pod jeden router wi-fi. Router umożliwia bezprzewodową łączność z Internetem oraz używanie urządzeń takich jak drukarka z poziomu dowolnego komputera przynależącego do sieci. Dzięki temu ograniczy się liczbę przewodów rozciągniętych w domu.

 

 

Drukarka, skaner, niszczarka dokumentów - jakich sprzętów potrzebuje się w domowym biurze?

 

Typ i liczba sprzętów niezbędnych w domowym biurze w dużej mierze zależy od wykonywanego zawodu i zakresu działalności. Drukarka jest potrzebna większości osób pracujących w domu. Urządzenie umożliwia drukowanie umów, rachunków i wielu innych dokumentów. Równie przydatny jest skaner i ksero. Często stosowanym rozwiązaniem jest zastąpienie drukarki urządzeniem wielofunkcyjnym. Jeden sprzęt 3w1 pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.

 

W biurach rachunkowych i księgowych często konieczne jest zniszczenie dokumentów zawierających dane wrażliwe klientów. Aby uniknąć przejęcia umów lub faktur przez nieuprawnione osoby, w domowym biurze powinna znaleźć się niszczarka do dokumentów. Dzięki niej skutecznie uniemożliwi się odczyt wrażliwych danych.

 

Ergonomiczna klawiatura

 

W pracy biurowej dobrej jakości klawiatura jest absolutnie niezbędna.Używa się jej do tworzenia dokumentów tekstowych, odpowiadania na maile i uzupełniania danych w wielu programach. Ze względu na konieczność spędzania wielu godzin za biurkiem, klawiatura powinna być ergonomiczna. Ciekawym wyborem dla osób tworzących domowe biuro jest klawiatura w łukowatym kształcie. Dzięki niej odciąża się dłonie i nadgarstki, co poprawia komfort pracy i chroni przed wystąpieniem zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa.

 

Klawiatura do pracy biurowej powinna być również odporna na intensywne użytkowanie. Klawisze powinny wytrzymywać nawet kilka milionów uderzeń, gdyż w przeciwnym razie urządzenie szybko przestanie spełniać swoją rolę.

 

Oprogramowanie biurowe

 

W biurze korzysta się z programów do pisania, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych i wielu innych plików. Office 2019 daje dostęp do wszystkich programów, które umożliwiają wykonanie wymienionych zadań. Podobnie jest z Microsoft 365, czyli abonamentowej usłudze zawierającej wszystkie niezbędne narzędzia i aplikacje. Oprogramowanie biurowe w obu przypadkach powinno być oryginalne. Licencję Office 2019 znajdziesz na https://www.komputronik.pl/search-filter/2125/office-2019

 

Wykupienie licencji na programy biurowe jest dość kosztowne, zwłaszcza gdy wybiera się licencję dożywotnią do użytku komercyjnego. Chcąc nieco zaoszczędzić, można postawić na licencję czasową, która może obejmować np. okres 12 miesięcy od aktywacji oprogramowania. Z pełną ofertą licencji Office zapoznasz się na https://www.komputronik.pl/search-filter/2125/microsoft-office-365

 

Konfiguracja całego sprzętu i oprogramowania bywa kłopotliwa, dlatego Komputronik dla swoich klientów przygotował specjalną ofertę usługi konfiguracji i personalizacji. Dzięki niej serwisant przygotuje sprzęt, który będzie od razu gotowy do pracy. Pełen zakres usług można sprawdzić na https://www.komputronik.pl/informacje/uslugi/konfiguracja-personalizacja/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE