Reklama

Facility Management

Opublikowano:
Autor:

Facility Management - Zdjęcie główne

zarządzanie nieruchomościami

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Facility management obejmuje strategiczne ramy programów koordynacyjnych, które służą temu, by budynki oraz ich systemy, a także składniki były w gotowości do wykorzystania.

Ostatnio coraz częściej rozpowszechniane jest zagadnienie facility management. Tak naprawdę wypadałoby wyjaśnić co to jest tak naprawdę facility management, natomiast nie ma jednoznacznej definicji tego określenia. 

Między innymi można powiedzieć, że to działanie koordynowania fizycznego miejsca pracy z ludźmi i pracą organizacji, ale także  integruje zasady administrowania przedsiębiorstwem, architektury, nauk behawioralnych oraz nauk inżynierskich.

Facility management obejmuje strategiczne ramy programów koordynacyjnych, które służą temu, by budynki oraz ich systemy, a także składniki były w gotowości do wykorzystania, aby ich funkcjonalność była całkowicie zachowana, a one były dostosowane do zmieniających się często wymogów.

 

  1. Zarządzania nieruchomościami.
  2. Facility Management fm
 

Zarządzania nieruchomościami 

Wydaje się, że definicja, która w najlepszy sposób przedstawia co to jest FM to definicja, która mówi, że Facility Management to wszystkie działania mające na celu wspomaganie i poprawę efektywności podstawowej działalności przedsiębiorstwa.

Można to ująć w prostszych słowach, chodzi tak naprawdę o to, aby firma produkująca samochody zajmowała się wyłącznie tą produkcją, a nie wymianą części w autobusach czy gotowaniem codziennych posiłków dla pracowników. Albo też producent laptopów powinien skupić się na swojej produkcji, a nie zajmować się strzeżeniem budynku czy cięciem i pielęgnacją żywopłotu.

 

Facility Management (FM)

Firma First PFM działa na rynku ponad 10 lat. Obecnie świadczy kompleksową obsługę techniczną obiektów dla firm z każdej branży i sektorów na polskim rynku. W zakres ich usług wchodzi:

·         Całodobowe pogotowie nieruchomości

Przeprowadzają naprawy urządzeń i sprzętu w momencie wystąpienia uszkodzenia lub awarii. Podejmują działania na podstawie zgłoszeń od Klienta i reagują w odpowiednim czasie. Działają w 3 trybach: krytycznym, pilnym i normalnym, czyli standardowym.

·         Konserwacje instalacji technicznych

Bieżące usuwanie awarii to nasza główna specjalizacja. W ramach tej oferty zapewniamy utrzymanie w pełnej sprawności technicznej nieruchomości oraz zainstalowanych na jej terenie instalacji, urządzeń i systemów.

·         Obsługa prewencyjna obiektów

Przeprowadzamy okresowe kontrole i naprawy. Dzięki planowaniu działań, naprawy można prowadzić w dogodnym terminie, unikając dezorganizacji pracy Państwa firmy.

 

Podsumujmy, w naszym rozumieniu Facility Management to przede wszystkim pojęcie stosunkowo młode, przez które rozumie się przede wszystkim utrzymanie obsługi budynku na możliwie efektywnym, wysokim poziomie przy użyciu rozsądnych, jak najmniejszych środków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE