reklama

Filtry samochodowe

Opublikowano:
Autor:

Filtry samochodowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Nowoczesne samochody korzystają z różnorodnych rodzajów płynów eksploatacyjnych, dlatego wykorzystywana jest w nich ogromna różnorodność filtrów. Głównym zadaniem jakiegokolwiek filtra jest zaprzestanie ingerencji pyłu i innych cząstek zanieczyszczeń do wnętrza płynu eksploatacyjnego, redukując tym samym ich szkodliwe działanie. W zależności od rodzajów przekładni i jednostki napędowej w samochodzie istnieją następujące rodzaje filtrów:


Filtry kabinowe. Ich główną funkcją jest oczyszczanie zasysanego do kabiny powietrza. Ich elementem roboczym jest plisowany materiał włókniny, który skutecznie wychwytuje nawet najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń, pyłki i sadzę. Węglowy filtr powietrza zawiera ziarna aktywowanego węgla drzewnego, który doskonale absorbuje nieprzyjemne zapachy oraz spaliny.


Filtry powietrza. Dana część eksploatacyjna jest niezwykle istotna, gdyż zależy od niej praca całego silnika. Powietrze zasysane do komór spalania, które nie jest wcześniej oczyszczone, zawiera cząstki ścierne, takie jak pył i piasek, prowadząc do przedwczesnego zużycia i utraty wydajności jednostki napędowej, ścierania się jej elementów roboczych oraz formowania się nieprawidłowej mieszanki powietrzno-paliwowej.


Filtry oleju. Jakość oleju silnikowego jest niezwykle istotna do prawidłowej pracy silnika, dlatego musi być on całkowicie oczyszczony z produktów zużycia oraz innych zanieczyszczeń.


Filtry paliwa. Zazwyczaj w samochodzie dostępne są dwa filtry paliwa: jeden z nich jest plisowany i wykonany z papieru, a drugi to filtr dokładnego oczyszczania paliwa; zazwyczaj zlokalizowane są one w baku paliwa wraz z pompą paliwa. Oczyszczają one paliwo, zapewniając prawidłową pracę samochodowego układu zapłonowego.


Filtry oleju przekładniowego. Standardowe manualne skrzynie biegów nie posiadają filtra, z kolei automatyczne skrzynie biegów posiadają zazwyczaj filtry oleju przekładniowego, gdyż ich praca jest bardziej złożona, a przenoszenie momentu obrotowego następuje za pomocą oleju do automatycznych skrzyń biegów (oleju ATF).


Większość producentów samochodów zaleca wymianę wyżej wymienionych filtrów po każdokrotnym przejechaniu 7 000 – 10 000 kilometrów. W przeciwnym razie praca konkretnych systemów może ulec pogorszeniu. Upewnij się, że kupujesz wyłącznie wysokiej
jakości materiały eksploatacyjne.

Szeroka gama filtrów jest dostępna na www.Autoczescionline24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo