reklama

Fotowoltaika dla rolnika – czy warto się na nią zdecydować?

Opublikowano:
Autor:

Fotowoltaika dla rolnika – czy warto się na nią zdecydować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleHodowla różnego rodzaju zwierząt, a także uprawa roślin na dużą skalę, wymagają naprawdę wielkich nakładów energii elektrycznej. Karmienie, dojenie, sadzenie, podlewanie. Dziś każdy z tych procesów jest zautomatyzowany, a jak ogólnie wiadomo maszyny nie działają na powietrze. Potrzebują prądu, który pozwoli im działać. Wielkie gospodarstwa płacą kolosalne rachunki za energię elektryczną miesięcznie, nie wspominając nawet o kosztach w skali roku. Czy zatem fotowoltaika dla rolnika jest inwestycją, którą warto się zainteresować?

Fotowoltaika dla rolnika to szansa na rozwój!

Zdecydowanie tak. Jeśli chcemy aby nasze gospodarstwo, czyli nasz biznes, szło ku lepszemu i miało szansę na rozwój – nie warto nawet się zastanawiać. Koszty energii elektrycznej wykorzystywanej przez gospodarstwo rolne są wielkie, a decydując się na inwestycję w OZE, można zredukować je finalnie, nawet o 85-90%. To bardzo duże kwoty.

W jaki sposób oszczędzam, decydując się na fotowoltaikę dla rolnika?

Przede wszystkim jest to niezależność energetyczna i zmniejszenie rachunków, ale także ulga podatkowa! Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych staje się coraz bardziej popularna, między innymi dlatego, że państwo wspiera takie działania i na każdym kroku zachęca swoich podatników do inwestycji w odnawialne źródła energii, zwłaszcza energię słoneczną.

Wybierz fotowoltaikę dla gospodarstwa rolnego i zyskaj niezależność

Fotowoltaika dla rolnika jest sposobem, który przy niewielkich kosztach, daje niezależność energetyczną. Jesteście sami sobie elektrownią – to się opłaca. Jeśli nie jesteście pewni czy chcecie zdecydować się na fotowoltaikę, gdyż barierą jest kwota jaką musicie na wstępie zainwestować – świetnym rozwiązaniem jest leasing. Nie wykładasz jednorazowo większej kwoty, a co miesiąc spłacasz instalację, tak jak wcześniej płaciłeś rachunki. Podkreślmy, że jeśli Twoje dotychczasowe rachunki oscylowały w okolicy 2000 zł miesięcznie, leasing będzie kosztował Cię w skali miesiąca zdecydowanie mniej.

Fotowoltaika. Ulga w podatku rolnym.

Oszczędności dla osób decydujących się na fotowoltaikę dla rolnika są duże. Po pierwsze możecie wliczyć płaconą co miesiąc ratę leasingu w koszt bieżący swojego gospodarstwa i pozwolić sobie na odliczenie go w całości od podatku VAT (23%). Możecie również skorzystać z ulgi w podatku rolnym i odliczyć sobie od niego kwotę, wynoszącą równowartość 25% kosztów, jakie ponieśliście na inwestycję fotowoltaiczną. Jeśli chcecie dowiedzieć się na ten temat więcej, koniecznie zajrzyjcie do artykułu 13. Ustawy o podatku rolnym, bo to właśnie on upoważnia Was do takiego przywileju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo