Reklama

Gotówka na start – pomoc dla młodych przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Gotówka na start – pomoc dla młodych przedsiębiorców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Rynek pracy nie jest sprzymierzeńcem młodych ludzi. Pracodawcy niechętnie podpisują umowy o pracę na czas nieokreślony, które dałyby pracownikom poczucie przynależności i stabilności. Wiele natomiast słyszymy o tzw. ,,umowach śmieciowych”, które stanowią swojego rodzaju namiastkę zatrudnienia. Mimo że rząd podjął zdecydowane kroki celem uregulowania tej strefy, w dalszym ciągu jest ona naginana przez pracodawców, co przekłada się na brak zaufania młodych ludzi względem rynku pracy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nich decyduje się na zaniechanie poszukiwania zatrudnienia lub porzucenie dotychczasowych stanowisk na rzecz założenia własnej firmy.

Aby zyskać, musisz zainwestować

Pokolenie dzisiejszych dwudziesto- i trzydziestolatków jest dużo bardziej odważne. Nie boimy się porażek i chcemy podejmować ryzyko, bo wiemy, że na końcu tej drogi czeka na nas nagroda, która wynagrodzi nam wszelki trud. Jeżeli chodzi jednak o tak poważne decyzje jak źródło zarobku, ciężko jest rozpocząć własny biznes bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Poddawanie się z powodu braku oszczędności byłoby jednak niczym innym, niż świadomą utratą szansy. Tym bardziej, że strony takie jak http://ekassa.pl działają właśnie po to, aby wspomagać młodych ludzi w podobnych sytuacjach i pomóc im maksymalnie wykorzystać ich potencjał oraz pojawiające się na ich drodze szanse.

Warto wspomnieć, że założenie firmy nie musi wiązać się z ogromnymi nakładami finansowymi. XXI wiek, a tym samym era Internetu, daje ogromne możliwości zarobkowania z domu, pracując przed komputerem. Często więc jedynym kosztem, jaki musimy ponieść, jest zakupienie legalnego oprogramowania, na którym zdobywaliśmy doświadczenie i umiejętności np. w poprzednim miejscu pracy. Jest to jednorazowy wydatek, który nie tylko zwróci się nam w krótkim czasie, ale także będzie służył osiąganiu zysków przez lata.

Pożyczki dla młodych przedsiębiorców

Osoby myślące o założeniu własnego biznesu znajdą na rynku wiele form wsparcia, z którego teoretycznie mogą skorzystać. W Internecie znajdziemy dziesiątki informacji o programach lokalnych, bądź unijnych, które gwarantują dofinansowanie dla nowo powstałych biznesów. Z takich programów warto korzystać, jednakże musimy pamiętać, że proces weryfikacji naszego wniosku będzie długi i może trwać nawet kilka miesięcy. Co więcej, bardzo często warunki, które należy spełnić, aby ubiegać się o taką formę grantu już na początku stawiają nas na przegranej pozycji. Pamiętajmy też, że nawet jeśli uda nam się uzyskać takie środki, nie zawsze będziemy mogli przeznaczyć je na to, na co pierwotnie planowaliśmy.

W przypadku pożyczek pozabankowych sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przykładowo – proces weryfikacji przez wspomnianą już wcześniej firmę eKassa jest szybki i przejrzysty. Pieniądze trafiają na nasze konto niemalże natychmiastowo i nikt nie weryfikuje tego, na co je przeznaczymy. Możemy więc zainwestować je w każde narzędzie, które sprawi, że nasza firma będzie działać sprawnie i zacznie przynosić zyski. I co istotne – możemy wybrać formę pożyczki, która najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom, a większą kwotę będziemy mogli oddać w wygodnych ratach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE