Reklama

Jak długo należy pozycjonować stronę? Dowiedz się, czego wymaga trwały sukces w internecie!

Opublikowano:
Autor:

Jak długo należy pozycjonować stronę? Dowiedz się, czego wymaga trwały sukces w internecie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Jak długo należy pozycjonować stronę? Dowiedz się, czego wymaga trwały sukces w internecie!

Natychmiastowe, wymierne efekty – dokładnie tego oczekuje się po działaniach marketingowych. Niestety w erze powszechnego dostępu do globalnej sieci rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana. Czasami bardziej opłaca się nieco poczekać, zainwestować długofalowo, niż podejmować pochopne decyzje po paru miesiącach. Dokładnie taki schemat świetnie sprawdza się w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach, gdzie trwałe sukcesy przychodzą w wyniku sumiennej pracy przez dłuższy czas.

Chętnych na wysokie pozycje w Google zawsze jest więcej niż miejsc zapewniających konwersje

O tym, że cierpliwość popłaca, świadczą statystyki. Stabilna pozycja w pierwszej piątce wyszukiwarki na stosownie dobrane słowa kluczowe potrafi zwiększyć ruch na witrynie o kilkaset procent. Według szacunków specjalistów z agencji ESEO trzykrotny wzrost liczby unikalnych użytkowników, którzy wejdą na firmową stronę www za pośrednictwem Google, może podbić słupki sprzedaży nawet o 70%. Jest zatem o co walczyć, ale pośpiech byłby wyjątkowo złym doradcą. Skuteczne pozycjonowanie stron stanowi kompleksowy, wieloetapowy proces. Wdrożenie pewnych zmian na witrynie, na przykład przerobienie struktury menu na przyjaźniejsze użytkownikowi, wymagają niemałych nakładów pracy. Do tego trzeba koniecznie wspomnieć o niebezpiecznych konsekwencjach chodzenia na skróty. Próby manipulowania wynikami wyszukiwarkami, poprzez tzw. Black Hat SEO, kończą się bolesnymi karami nakładanymi przez algorytmy Google. I to prędzej niż później, zatem wszelkie ryzyko obniżenia pozycji filtrem nijak się nie kalkuluje.

Pozycjonowanie stron jest jak wyścig bez mety. O pozycję lidera walczy się przez cały czas

Zgodnie ze statystykami pierwsze miejsce w wyszukiwarce zapewnia danej witrynie (w zależności od specyfiki branży) od 40 do 66% udziałów we wszystkich wejściach z Google. Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę użytkowników serwisu, zaciętość rywalizacji o najbardziej eksponowane pozycje w ogóle nie dziwi. Nijak nie da się zagwarantować stałej obecności na szczycie, zawsze da się znaleźć obszar, który można wydatnie poprawić. I jeśli nie zrobisz tego Ty na witrynie www własnej firmy, rynkowi rywale z pewnością nie przegapią takiej szansy na wyprzedzenie Cię w rankingu. O utrzymanie miejsc w TOP-ie najlepiej zadbać poprzez nawiązanie stałej współpracy z renomowaną agencją marketingu internetowego – na przykład wymienionego wyżej ESEO, które w pozycjonowaniu stron internetowych może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem oraz bogatym portfolio. Profesjonalne wsparcie i stała opieka pozwalają szybko reagować na wszelkie zmiany: zarówno w algorytmach Google, jak i działania konkurencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE