Reklama

Jak dobrać odpowiedni sprzęt sportowy do treningu funkcjonalnego i crossfit?

Opublikowano:
Autor:

Jak dobrać odpowiedni sprzęt sportowy do treningu funkcjonalnego i crossfit? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Trening funkcjonalny i crossfit to coraz popularniejsze rodzaje aktywności fizycznej. Nie ma w tym nic dziwnego - dają doskonałe efekty, wzmacniają mięśnie, pomagają schudnąć a przy tym zwiększają wydajność naszego organizmu.

Aby były skuteczne warto wspomagać się odpowiednim sprzętem sportowym. Sprawdźmy co warto wybrać.

Trening funkcjonalny - co może się przydać?

Trening funkcjonalny to rodzaj ćwiczeń, które wzmacniają całe nasze ciało i angażują wszystkie partie mięśni. Chcąc wzmocnić jego skuteczność możemy korzystać z wielu różnych sprzętów i akcesoriów. Wśród nich wymienić możemy skakanki, hantle czy piłki fitness idealne do rozciągania. Bardzo przydatne są również obciążniki takie jak worki bułgarskie, które pozwalają zwiększyć skuteczność treningu (sprawdź: sprzęt fitness - prosportowy.pl).

Crossfit - tego możesz potrzebować

Crossfit to przekrojowy trening, którego celem jest zwiększenie siły, wydolności oraz wytrzymałości. To trening dość intensywny, dlatego też mówiąc o sprzęcie, który może być potrzebny nie zapominajmy o rękawiczkach i ochraniaczach. Poza tym, bardzo przydatnym sprzętem będzie odważnik kettlebell, który jest wprost nieodzownym elementem wielu ćwiczeń. Dobrym pomysłem jest również zakup skakanki, która może pomóc nam w poprawie kondycji.

Kup orbitrek!

Poza wspomnianym sprzętem i akcesoriami dobrym pomysłem jest również zakup orbitreka. Sporo informacji na temat tego urządzenia znajdziesz w artykule “Zimą warto ćwiczyć na orbitrekach – sprawdź dlaczego!”. Warto przekonać się do treningu za pomocą tego urządzenia, ponieważ jako jedyne jednocześnie angażuje zarówno dolne, jak i górne partie ciała. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą dbać o to by wzmacniać wszystkie partie swojego ciała.

Poza tym, dzięki orbitrekowi możesz monitorować ilość spalonych kalorii oraz planować treningi. Urządzenie to wyposażone jest bowiem w komputer, który ma za zadanie ci to ułatwiać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE