Reklama

Jak mierzyć zewnętrzne rolety?

Opublikowano:
Autor:

Jak mierzyć zewnętrzne rolety? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zewnętrzne rolety są często i chętnie wybierane przez właścicieli domów oraz mieszkań. Zapewniają doskonałą izolację termiczną, w zimie chronią przed utratą ciepła, a w lecie ograniczają nagrzewanie się budynku. Rolety powinny zostać zamontowane przez profesjonalne firmy. Zanim to się jednak stanie, konieczny jest zakup rolet o odpowiednich wymiarach. W jaki sposób zmierzyć rolety na okna? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

  1. Dlaczego warto zamontować rolety?
  2. Niezbędne narzędzia
  3. Montaż rolety do wnęki
  4. Montaż rolety natynkowej

Dlaczego warto zamontować rolety?

Jak już wspomniano, osłony na okna zapewniają odpowiednią izolację termiczną o różnych porach roku. Dzięki zapobieganiu utracie ciepła w zimie, ograniczają wydatki na ogrzewanie. Ponadto zapewniają świetną ochronę akustyczną, spokój i ciszę wewnątrz domu, co jest szczególnie ważne w przypadku lokali mieszczących się w pobliżu ruchliwych ulic.

Osłony chronią też przed działaniem czynników atmosferycznych, co zapobiega nadmiernej eksploatacji okna. Dodatkowo rolety o klasie odporności RC3 i RC2 zabezpieczają przed włamaniem.

Niezbędne narzędzia

Aby zewnętrzne rolety spełniały swe zadanie, muszą być prawidłowo zamontowane i odpowiednio dopasowane do okna. Jak mierzyć rolety zewnętrzne? Przede wszystkim potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia i akcesoria. Niezbędna jest więc 5- albo 3-metrowa zwijana miarka , zeszyt, ołówek, poziomica. W sytuacji, gdy montaż zostanie zrealizowany w budynku z istniejącym ociepleniem, to przyda się też szpikulec.

Montaż rolety do wnęki

W przypadku rolety zewnętrznej we wnęce okiennej jej szerokość będzie wynosiła tyle samo, co szerokość wnęki. Z kolei wysokość rolety wraz ze skrzynką rewizyjną obejmuje wysokość światła otworu okiennego, która jest mierzona na zewnątrz wnęki okna.

Prawidłowe zmierzenie wnęki okiennej należy rozpocząć od zmierzenia jej szerokości. Należy to zrobić zarówno na dole, jak i na górze wnęki. W przypadku różnicy w wymiarach, należy przyjąć wymiar mniejszy, ewentualnie skuć ścianę do jednakowego wymiaru. Następnie trzeba zmierzyć jej wysokość. Co istotne, pomiarów najlepiej dokonywać wzdłuż krawędzi ścian, zwracając szczególną uwagę na nierówności i wypusty znajdujące się we wnęce okiennej. Mogą one bowiem utrudniać swobodne umieszczanie, a następnie zamontowanie rolety okiennej zewnętrznej.

Montaż rolety natynkowej

W przypadku montażu rolety natynkowej należy uwzględnić kilka dodatkowych parametrów podczas mierzenia. Przede wszystkim trzeba określić materiał, z którego wykonano ściany obiektu, a także metodę ich ocieplenia. Potem szpikulcem trzeba zmierzyć grubość ocieplenia w przynajmniej 3-4 miejscach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE