Reklama

Wybieramy rolety na okno dachowe – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Wybieramy rolety na okno dachowe – na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Okna dachowe są często stosowanym rozwiązaniem przy pochyłych oknach. Rolety stwarzają możliwość dekorowania okna oraz ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Okna dachowe są często stosowanym rozwiązaniem przy pochyłych oknach. Rolety stwarzają możliwość dekorowania okna oraz ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

  1. Jak wybrać rolety do okien dachowych?
  2. Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?
  3. Jak wybrać system rolet
Przyjrzyjmy się, jakie są rodzaje rolet oraz ich systemów, a także, jak dokonać odpowiedniego wyboru, by był on jak najbardziej komfortowy i użyteczny.

Jak wybrać rolety do okien dachowych?

Każda osoba, która chce zamontować rolety do okien dachowych, staje przed ciężkim wyborem. Jedną z możliwości są rolety dachowe zewnętrzne, zaś drugą – wewnętrzne. Drugie rozwiązanie powinniśmy zastosować wtedy, gdy chcemy, by osłona okienna stanowiła element aranżacji wnętrza. Zastosowane w nich systemy na haczykach są na niedrogie i uniwersalne, a ich montaż nie jest skomplikowany.

Z kolei rolety zewnętrzne są dobrym wyborem dla tych osób, których wymagania są nieco większe. Jako rolety dachowe zaciemniające, są w stanie zapewnić idealną ochronę przed słońcem. Mogą pełnić również funkcję bariery akustycznej. Dzięki nim odgłosy z otoczenia, takie jak uderzający grad, będą doskonale wyciszone. Zapewniają także dobrą izolację mechaniczną i termiczną – dzięki swojej budowie mogą chronić okno przed zalegającym śniegiem.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Możemy znaleźć takie zewnętrzne rolety na okna dachowe jak: elewacyjne oraz podtynkowe. Rolety elewacyjne składają się najczęściej z plastikowego lub aluminiowego pancerza, który jest zwijany do metalowej skrzyni. Może to się odbywać za pomocą silnika, taśmy lub sznurka. Decydując się na rolety na wymiar, mamy pewność, że będą one dopasowane do rozmiaru okien, nawet tych najbardziej nietypowych.

Drugi rodzaj, czyli rolety podtynkowe, schowany jest pod elewacją. Ten sposób montażu nie zabiera zbędnej powierzchni elewacji. Jest to rozwiązanie cechujące się prostotą oraz eleganckim i stylowym wyglądem. Roleta podtynkowa wkomponowują się całą elewację budynku, przez co stanowi jej nieodłączną część.

Jak wybrać system rolet?

Do wyboru mamy dwa systemy użytkowania rolety: manualny i elektryczny. Wybór odpowiedniej opcji najczęściej uzależniony jest od możliwości finansowych oraz naszych oczekiwań. Rolety elektryczne cechują się dużą wygodą użytkowania. Podnoszenie oraz ich opuszczanie najczęściej odbywa się za pomocą przycisków umieszczanych przy roletach lub też z wykorzystaniem pilota. Obsługa rolet ręcznych może być bardziej uciążliwa, ponieważ zajmuje to trochę czasu. Jednak na korzyść tego rozwiązania przemawia jego niższa cena.

 Rolety na okna dachowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE