Reklama

Jak możesz zapłacić za zakupy online w zagranicznych sklepach?

Opublikowano:
Autor:

Jak możesz zapłacić za zakupy online w zagranicznych sklepach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Polowanie na promocje, okazje i wyprzedaże coraz częściej przestało się ograniczać do obserwowania krajowego podwórka. Zakupy online w zagranicznych sklepach bardzo szybko zyskały na popularności, a sklepy w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych oferują nam bardzo atrakcyjne oferty na elektronikę, sprzęt AGD czy nawet kosmetyki. Zobacz, w jaki sposób można zapłacić za zakupy w zagranicznym sklepie internetowym.

Dlaczego zakupy w zagranicznych sklepach online?

Przede wszystkim ze względu na oszczędności. W Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Wielkiej Brytanii dużo bardziej opłaca się kupić elektronikę i sprzęt AGD. To segment zakupów przeważnie tańszy nawet o 40% w porównaniu z polskimi sklepami. Decydując się na zakupy online w USA sporo, bo aż do 30% można zaoszczędzić na odzieży, obuwiu i kosmetykach. Renomowane marki dostępne są w przystępnych cenach, nawet po podliczeniu cła i podatku VAT, którymi jesteśmy obciążeni.

Jak dokonać płatności w zagranicznych sklepach online?

Najpopularniejszą formą płatności w zagranicznych sklepach jest płatność kartą kredytową. Jest to opcja dostępna niemalże w każdym sklepie i wymaga od nas podania numeru karty płatniczej, danych osobowych posiadacza, termin ważności oraz kod CVV2. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą? To nic innego jak trzy ostatnie cyfry umieszczonego na odwrocie karty numeru, służącego do autoryzacji.

Drugą formą płatności jest tradycyjny bezpośredni przelew bankowy. Przy jego realizacji musimy wskazać, że pieniądze będą przetransferowane na zagraniczne konto. Konieczne będzie podanie numeru bankowego sprzedawcy w formacie IBAN. Niezbędne jest również podanie kodu SWIFT, który odpowiada za identyfikacje zagranicznego banku. Alternatywą dla tradycyjnych przelewów są firmy realizujące przelewy międzynarodowe. Działają one online i są niezwykle proste w obsłudze. Takie firmy to również bardzo tani sposób na transfer gotówki za granicę. Oferują atrakcyjny przelicznik walut, a opłaty wynikające z realizacji przelewu są konkurencyjne w stosunku do banków.

Systemy płatności online

Trzecim i ostatnim sposobem na opłacenie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych są systemy płatności online (np. PayPal, PayU czy eCard). Z takiej formy uiszczenia opłaty korzysta coraz więcej e-sklepów. Jest to bardzo wygodna usługa, ponieważ nie wymaga samodzielnego wprowadzenia niezbędnych danych do realizacji przelewu, a Twoje środki w kilka chwil znajdą się na koncie sprzedawcy, co umożliwi mu błyskawiczne spakowanie i wysłanie zamówionego produktu.

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych to bardzo opłacalna czynność. Oszczędność znacznej części gotówki na elektronice, obuwiu, ubraniach czy kosmetykach w całości rekompensuje nam nieco dłuższy czas oczekiwania na zamówiony produkt. Posiadając wiedzę na temat płatności w zagranicznych e-sklepach, jesteśmy w stanie dokonywać świadomych i bezpiecznych zakupów. Mając na uwadze bezpieczeństwo płatności w sieci, warto pamiętać o podstawowych zasadach udostępniania danych karty w internecie i o regulaminie sklepu, który warto przestudiować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE