Reklama

Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu wypełniania ust?

Opublikowano:
Autor:

Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu wypełniania ust? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wbrew opinii, z jaką można się często spotkać rozmawiając o zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym, zabieg ten nie należy do szczególnie niebezpiecznych oraz niosących ze sobą wysokie ryzyko powikłań lub wystąpienia niekorzystnych dla zdrowia skutków ubocznych. Te, które odnotowuje się wśród pacjentek – i to stosunkowo rzadko – przebierają zazwyczaj postać miejscowych zaczerwień i obrzęków, które samoczynnie zanikają po kilku dniach od dokonania zabiegu powiększania ust.

Pozostałe negatywne następstwa, o których wspomina się czasem w artykułach dostępnych w Internecie, występują o wiele rzadziej i bardzo często stanowią skutek nieprawidłowego przygotowania pacjentki do zabiegu, niezebrania w wystarczającym zakresie wywiadu lekarskiego lub przeprowadzenia zabiegu w niehigienicznych lub niesterylnych warunkach. Czasem powikłania po wypełnianiu ust to także skutek powierzenia jego wykonania niedoświadczonym osobom, które wykonując go uchybiają zasadom sztuki. Nawet jednak wówczas – negatywne następstwa zabiegu pozostają względnie łatwe do opanowania i usunięcia, nie zagrażając życiu lub zdrowiu osoby decydującej się na wykonanie zabiegu wypełniania ust.

Przed zabiegiem wypełniania ust – o czym warto pamiętać?

Aby uniknąć zmartwień oraz ewentualnych powikłań po zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym warto stosować się do kilku podstawowych zasad, aktualnych w odniesieniu także do innych zabiegów medycyny estetycznej. Pierwszą rzeczą, na jaką powinno się zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym przeprowadzany będzie zabieg. Warto kierować się doświadczeniem zatrudnionego w konkretnej placówce personelu medycznego, jego referencjami, a także zakresem ukończonych studiów, dodatkowych kursów i zajęć doszkalających. Istotne mogą być także opinie osób korzystających do tej pory z oferowanych zabiegów. Warto ponadto ocenić samemu, czy dana placówka wykonuje zabiegi w sterylnych i czystych pomieszczeniach. Wszelkie dostrzeżone przez nas uchybienia nakazywałyby zachowań rozwagę oraz sprawdzić ofertę konkurencyjnych podmiotów. Należy mieć bowiem na uwadze, że na rynku usług z zakresu medycyny estetycznej z pewnością znajdą się podmioty gwarantujące odpowiednią jakość świadczonych usług.

Wywiad i przygotowanie do zabiegu

Wybór odpowiedniej placówki, w której poddamy się zabiegowi wypełniania ust kwasem hialuronowym, nie wyczerpuje zakresu czynności, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed jego wykonaniem. Równie istotnym jest zgromadzenie przez osobę wykonującą zabieg kompletnego wywiadu, który umożliwi jest ustalenie, czy nie występują jakiekolwiek przeciwskazania do jego wykonania. Prawidłowo przeprowadzony wywiad da też gwarancję tego, że wszystkie stosowane metody oraz substancje dostosowane będą do naszego aktualnego stanu zdrowia oraz stwierdzonych alergii i nietolerancji na określone substancje. Poza samym wywiadem powinniśmy także otrzymać informację o wszystkich możliwych skutkach ubocznych zabiegu, a także instrukcję, w jaki sposób należy się do niego przygotować oraz czego unikać w okresie bezpośrednio poprzedzającym jego wykonanie.

Więcej informacji na stronie: https://www.freshmed.com.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE