Reklama

Reklama

Jak urządzić niewielki magazyn?

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 07:04
Autor:

Jak urządzić niewielki magazyn? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Niewielki sklepik osiedlowy, butik, mały zakład produkcyjny, sklep internetowy – w przypadku prowadzenia tego rodzaju działalności gospodarczej trzeba pomyśleć o przestrzeni magazynowej. Zanim wybierzemy miejsce na magazyn i przystąpimy do jego urządzania, należy zastanowić się, jakie produkty będą tam składowane. Lokal na magazyn musi posiadać odpowiednią izolację i wentylację, musi być też właściwie oświetlony.

Reklama

Zanim przystąpimy do urządzania magazynu, należy przygotować dokładny plan magazynu. Kupowanie wyposażenia bez odpowiedniego planu wiąże się z ryzykiem, że wyposażenie nie będzie pasowało do pomieszczenia. Każdy centymetr powierzchni musi być starannie zaplanowany, wtedy przestrzeń magazynu będzie wykorzystana maksymalnie.

Meble do magazynu

Urządzenie nawet małego magazynu nie musi być skomplikowane. Podstawowym elementem wyposażenia każdego magazynu są regały magazynowe. Wybierając je należy zwrócić uwagę na ich wymiary (muszą być dobrane do wielkości pomieszczenia) na maksymalne obciążenie, na ilość półek i możliwość ich regulacji. Metalowe regały to inwestycja na długie lata, to meble odporne zarówno na duże obciążenie jak i na uszkodzenia.

Dobrze dobrane regały sprawią, że proces logistyczny firmy i praca będą przebiegały sprawnie. Regały należy ustawić tak, by mieć swobodny dostęp do każdego przechowywanego produktu.

Wśród regałów magazynowych można znaleźć modele tradycyjne, które można ustawić w każdym miejscu, modele sklepowe – przeznaczone do sklepów, które nie tylko będą składować towary, ale też eksponować je na wystawach, regały narożne – ustawia się je w rogach pomieszczenia, przez co oszczędza się przestrzeń w magazynie, regały z możliwością rozbudowy, gdy w przyszłości zechcemy powiększyć magazyn.

Do magazynów o niewielkiej powierzchni najczęściej wybierane są regały półkowe i paletowe. Mogą być wyposażone w różne elementy, ułatwiające przechowywanie towaru – kosze, przegrody.

Warto jak najbardziej optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu. Dlatego, jeśli magazyn ma w miarę wysoki strop, najlepiej wybrać wysokie regały, do których dostęp można uzyskać dzięki specjalnym drabinom.

W magazynie warto umieścić też metalową szafę, w której będzie można przechowywać cenniejsze przedmioty i archiwizować dokumenty. Zawartość metalowej szafy zamykanej na klucz będzie zabezpieczona przed ewentualnym zalaniem czy pożarem. Ograniczony będzie też dostęp osób trzecich do szafy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Karol

    Ja to szafy metalowe czy pojemniki zamawiałem z Fami, u nich bez problemów można znaleźć wszystko co potrzebne do wyposażenia magazynu.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    P.H.U Wojciech

    My właśnie urządzamy magazyn do naszego sklepu z uszczelkami i hydraulika. Na targach znaleźliśmy firmę która realizuje duże zamówienia dla dystrybutorów www.swedmach.pl no i wrzuciliśmy od nich kilka ich produktów na stronę a sami wyposażyliśmy część firmy w dobrej cenie hurtowej.