reklama

Jaki internet powinien wybrać student? Podpowiadamy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaki internet powinien wybrać student? Podpowiadamy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleStudent może zrezygnować z wielu różnych wydatków – musi jednak dysponować dostępem do internetu, chociażby ze względu na konieczność wyszukiwania różnych materiałów do nauki, komunikowania się z innymi studentami czy udziału w zajęciach zdalnych. Jaki internet dla studenta będzie idealny i o czym trzeba pamiętać przy jego wyborze?

Jaki internet dla studenta? Z dobrą przepustowością

W pierwszej kolejności student (oprócz ceny) powinien przy wyborze internetu kierować się jego przepustowością. Dużo zależy w tym przypadku od potrzeb studenta; im są większe, tym większa przepustowość będzie potrzebna. Na przykład do codziennego użytku bez większych problemów powinno starczyć łącze 100 Mb/s – oczywiście o ile student nie prowadzi często wideorozmów, nie gra dużo online lub nie zależy mu na oglądaniu obrazu w najlepszej jakości. Jeśli jednak student ma nieco większe wymagania, powinien rozważyć internet o przepustowości 250-300 Mb/s; to już jest propozycja, która powinna umożliwić swobodne oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości czy serwisów streamingowych. Osoby o jeszcze większych wymaganiach mogą skusić się natomiast na internet o przepustowości 500-600 Mb/s lub nawet 1000 M/s; ten ostatni polecany jest zwłaszcza osobom, które odbywają mnóstwo wideokonferencji, pracują na dużych zbiorach danych z sieci czy mocno cenią sobie komfort grania w wymagające tytuły online.

Termin umowy – na to warto zwrócić uwagę

Studenci, którzy chcą zawrzeć umowę na internet mają często problem ze znalezieniem dostawcy, który umożliwi im podpisanie umowy na okres krótszy niż rok. Młodzi ludzie często już po zakończeniu roku akademickiego (trwającego de facto dziewięć miesięcy) decydują się na trzymiesięczny, wakacyjny powrót do rodzinnego domu; w tym czasie praktycznie nie przebywają w wynajętym mieszkaniu, a co za tym idzie – nie korzystają z internetu. Dostawcy jednak najczęściej wymuszają zawarcie umowy na minimum rok, w związku z czym student często płaci za internet, z którego nie korzysta przez kilka miesięcy. Warto zatem znaleźć ofertę, która umożliwia zawarcie umowy na 7,8 czy 9 miesięcy lub zawieszenie jej na wakacje – taki internet studencki oferuje m.in. Toya (więcej o pakietach można przeczytać na https://toya.net.pl/studencki).

Oprócz tego przy wyborze internetu warto też zwrócić uwagę na dodatkowe opcje (np. możliwość łączenia pakietu internetowego z telewizyjnym), opinie innych klientów (czy dostawca jest uważany za bezawaryjnego) oraz ewentualne zniżki z tytułu posiadania legitymacji studenckiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy