Reklama

Reklama

Jakie korzyści niesie za sobą wynajem mieszkania dla pracowników?

Opublikowano:
Autor:

Jakie korzyści niesie za sobą wynajem mieszkania dla pracowników? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Praca w delegacji, udział w szkoleniu, zmiana siedziby firmy – powodów, które zmuszają pracowników do tymczasowej zmiany miejsca zamieszkania jest bardzo wiele.

Reklama

 

W sytuacji, w której pracownik sam decyduje się na pracę poza miejscem zamieszkania często samodzielnie organizuje sobie również zakwaterowanie. W przeciwnych wypadkach, obowiązek ten może spaść na pracodawcę. Rozwiązaniem problemu zakwaterowania pracownika zamiejscowego może być wynajem mieszkania dla pracowników.

Na czym polega wynajem mieszkania dla pracowników? Jakie korzyści przynosi firmie wynajem mieszkania? Gdzie szukać kwater dla pracowników?

Wynajem mieszkania dla pracowników – Jak to działa?

Wynajem kwater pracowniczych to z perspektywy firmy dogodna alternatywa dla posiadania mieszkań własnościowych. Rozwiązanie pozwala uniknąć kosztów stałych, zwłaszcza jeśli mieszkania nie są zajmowane przez pracowników zamiejscowych cały czas, jak również daje możliwość elastycznego zarządzania noclegami – w każdej chwili możemy wynająć tyle mieszkań ile rzeczywiście potrzebujemy, co w przypadku pracy sezonowej jest szczególnie dogodne. Wynajem mieszkania dla pracowników to także dogodna opcja dla firm realizujących zlecenia w różnych, zmieniających się lokalizacjach. Nie ponosząc kosztów stałych z tytułu własności mieszkań pracowniczych, w każdej chwili możemy wynająć kwatery w najdogodniejszej lokalizacji, tym samym ograniczając dojazdy pracowników do miejsc świadczenia obowiązku pracy. Z tego rozwiązania szczególnie chętnie korzysta branża budowlana, jak również firmy specjalizujące się w realizacji dużych projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą wynajęcie pracownikowi mieszkania?

Zakwaterowanie w mieszkaniu oferuje znacznie więcej swobody niż nocleg w hotelu czy kwatera w typowym hotelu pracowniczym. Mając do swojej dyspozycji mieszkanie pracownik lub grupa pracowników może decydować o swoim czasie wolnym, nawykach żywieniowych oraz wypoczynku. Dostęp do wyposażonej kuchni, możliwość prania odzieży, dostęp do Internetu to w tej chwili podstawa bytowa, jaką powinniśmy zapewnić pracownikowi zobowiązując go do pracy poza miejscem zamieszkania. I taką właśnie podstawę, o ile nie więcej oferują mieszkania na wynajem krótkoterminowy.

Wynajem krótkoterminowy – W jakiej sytuacji?

Mieszkanie dla pracowników możemy wynająć na rok, dwa, a nawet kilka lat… Równolegle możemy skorzystać z oferty wynajmu krótkoterminowego na dzień, dwa lub klika tygodni. Najem krótkoterminowy daje nam pełną swobodę zarządzania czasem wynajmu mieszkania, co jest szczególnie korzystne z perspektywy pracy terenowej – mieszkanie dla pracownika wynajmujemy wyłącznie na okres realizacji zlecenia w danej lokalizacji. Co ciekawe, w wielu przypadkach pracownik, który nie musi dojeżdżać do miejsca pracy pracuje znacznie bardziej efektywnie, co skraca okres realizacji zlecenia i pozwala wygenerować dodatkowe oszczędności.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE