Reklama

Kalkulator ubezpieczenia OC – jak samemu porównać ceny?

Opublikowano:
Autor:

Kalkulator ubezpieczenia OC – jak samemu porównać ceny? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kalkulatory ubezpieczeniowe on-line to duże wsparcie dla każdego, kto chciałby szybko i wygodnie sprawdzić najtańsze ubezpieczenia i wybrać to, które będzie najkorzystniejsze!

Dzisiaj, aby wykupić obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystko możemy załatwić przez Internet. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto wybrać dobry kalkulator ubezpieczenia OC i podliczyć koszty polis u różnych ubezpieczycieli.

Kiedyś narzędzia do porównywania cen w towarzystwach ubezpieczeniowych posiadali tylko agenci ubezpieczeniowi. Teraz może robić to każdy z nas – prosty w obsłudze kalkulator ubezpieczenia OC to doskonały wybór dla każdego, kto nie lubi przepłacać!

Jak działa kalkulator ubezpieczenia OC?

Kalkulator ubezpieczenia OC to internetowe narzędzie, z którego możemy korzystać za pomocą przeglądarki. Wystarczy tylko dostęp do Internetu, aby dowiedzieć się, ile możemy zapłacić za polisę OC, a także za inne polisy ubezpieczeniowe.

Aby obliczyć koszty ubezpieczenia, kalkulator ubezpieczenia OC wymaga od klienta podania odpowiednich danych. Na ich podstawie wykonuje kalkulację kosztów ubezpieczenia w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych – zarówno tych popularnych, jak również tych mniej znanych.

Jak zatem samemu porównać ceny ubezpieczeń OC? Jako przykład posłuży nam kalkulator ubezpieczenia OC Porowneo.pl, który szybko i skutecznie podlicza koszty związane z tą obowiązkową polisą.

Obliczenie kosztów ubezpieczenia OC – krok po kroku:

1. Wybór kalkulatora OC

Pierwszym krokiem jest wybór kalkulatora OC. Kalkulator Porowneo.pl to łatwa w obsłudze strona internetowa, która pozwala na porównanie kosztów w najpopularniejszych towarzystwach ubezpieczeniowych działających w Polsce.

2. Wybierz rodzaj ubezpieczenia

Kalkulator ubezpieczeniowy Porowneo.pl umożliwia porównanie różnych rodzajów ubezpieczeń. Wybierz ubezpieczenie OC z listy, aby przejść do kolejnego kroku.

3. Wprowadź informacje o samochodzie

Kolejnym krokiem, aby obliczyć koszt ubezpieczenia OC, jest wprowadzenie informacji o posiadanym samochodzie. Wprowadzamy dane takie jak:

 • marka pojazdu

 • model pojazdu

 • rok produkcji pojazdu

 • rodzaj paliwa

 • Po wprowadzeniu tych informacji kalkulator ubezpieczenia OC pokaże nam dokładne informacje o wybranym samochodzie, który chcemy ubezpieczyć. Potwierdzamy także dodatkowo wersję pojazdu z listy.

  Następnie uzupełniamy informacje o pojeździe. Zaznaczamy, kiedy został zakupiony, czy jest przedmiotem współwłasności, kiedy dokonano pierwszej rejestracji, jaki jest jego aktualny przebieg, Wskazujemy także na kod pocztowy naszego miejsca zamieszkania.

  4. Wprowadź informacje o ubezpieczeniu

  Kolejny krok to wprowadzenie do formularza informacji o ubezpieczeniu. Zaznaczmy, jaka polisa nas interesuje – OC, AC, NNW. Potem wskazujemy na datę, od której polisa ma obowiązywać.

  W przypadku, gdy kupujemy polisę OC kolejny raz, wprowadzamy też dane o poprzednim ubezpieczycielu.

  5. Wprowadź informacje o właścicielu

  Potem kalkulator ubezpieczenia OC prosi nas o wprowadzenie informacji o właścicielu samochodu. Wpisujemy do formularza dane takie jak:

  • płeć

 • data urodzenia właściciela

 • data uzyskania prawa jazdy

 • stan cywilny

 • forma zatrudnienia

 • dzieci

 • 6. Sprawdź kalkulację

  Gdy już wprowadzimy do formularza wszystkie wymagane informacje, wówczas możemy zobaczyć obliczone dla nas wysokości składek ubezpieczeniowych. Kalkulator ubezpieczenia OC szereguje je od najtańszych do najdroższych, dlatego do razu możemy dowiedzieć się, ile zapłacimy za konkretną polisę.

  W przypadku, gdy kalkulacja jest zbyt skomplikowana, otrzymamy informację o tym, że informacje o składce można otrzymać przez telefon. Wtedy możemy od razu skontaktować się z wybranymi ubezpieczycielami, aby dowiedzieć się więcej. Wystarczy tylko zostawić swoje dane kontaktowe, aby ubezpieczyciel oddzwonił ze swoją ofertą.

  7. Wykup polisę

  Gdy istnieje taka możliwość, użytkownik kalkulatora ubezpieczeniowego może natychmiast zdecydować się na wykupienie polisy. Wtedy musimy podać tylko kilka dodatkowych danych na stronie, aby zawrzeć umowę on-line.

  Za polisę kupioną przez Internet można zapłacić za pomocą specjalnych systemów płatności on-line – wtedy wpłata od razu przekazywana jest do ubezpieczyciela.

  Po zawarciu umowy ubezpieczenia na swój adres e-mailowy otrzymujemy umowę w formie dokumentu elektronicznego. Możemy także zamówić dokument papierowy na nasz adres korespondencyjny.

  Porowneo.plkalkulator ubezpieczenia OC, z którym zapłacisz najmniej!

  Jeśli także chcesz samodzielnie sprawdzić, ile może kosztować Twoje ubezpieczenie OC, wybierz serwis internetowy Porowneo.pl – to bardzo łatwy w obsłudze kalkulator ubezpieczenia OC, który w kilka minut pokaże Ci, za które ubezpieczenia zapłacisz najmniej.

  Korzystanie z kalkulatora Porowneo.pl jest bardzo proste – przejrzysty formularz jest łatwy i szybki w wypełnieniu. Nie trzeba również podawać swoich danych osobowych, aby otrzymać kalkulację.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE