reklama
reklama

Jechał na podwójnym gazie. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Jechał na podwójnym gazie. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka - Zdjęcie główne

Pijany kierujący ujęty przez świadka. | foto archiwum KCI

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaPijany kierowca został ujęty dzięki szybkiej reakcji jednego ze świadków. W tym przypadku skrajną nieodpowiedzialnością popisał się 66-letni mężczyzna, który miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Teraz może mu grozić kara do 3 lat więzienia.
reklama

Natychmiastowa reacja 

W miejscowości Niedźwiada, w powiecie łowickim, doszło do zdarzenia, które powinno być przykładem dla każdego obywatela.

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka, uniknięto potencjalnie tragicznych konsekwencji, które mogłyby zagrażać zarówno samemu kierowcy, jak i innym użytkownikom drogi. 

- 19 listopada 2024 roku około godziny 16.00 do dyżurnego wpłynęła informacja o ujęciu kierującego samochodem pod wpływem alkoholu w miejscowości Niedźwiada. Świadek zauważył, że citroenem porusza się kierujący, który nie trzyma się swojego pasa ruchu, stwarzając zagrożenie na drodze. - mówi nadkom. Urszula Szymczak.

reklama

Jego podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy okazały się zasadne – wkrótce okazało się, że 66-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Działanie świadka przyczyniło się do ujęcia nietrzeźwego kierowcy, a jego reakcja może być wzorem dla innych w sytuacjach, które mogą stwarzać zagrożenie na drogach.

- Kiedy citroen zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, świadek podbiegł i wyciągnął kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Wezwał policję, oczekując na przyjazd patrolu. - mówi nadkom. Urszula Szymczak.

reklama

Po wezwaniu policji, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który wykazał aż 1,85 promila alkoholu. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To zdarzenie przypomina nam, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność w kwestii bezpieczeństwa drogowego. Alkohol to substancja, która znacząco obniża zdolności psychofizyczne, wpływając na koncentrację, reakcję oraz ocenę odległości i prędkości.

Dlatego prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi nie tylko wykroczenie, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama