Reklama

Katarzyna Bonda i jej książki - jeżeli lubisz kryminały, powinieneś je odkryć

Opublikowano:
Autor:

Katarzyna Bonda i jej książki - jeżeli lubisz kryminały, powinieneś je odkryć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Lubisz kryminały, a przeczytałeś już wszystko, co tylko znalazło się w twoim zasięgu? Poszukujesz nowego, nieznanego ci dotąd autora, którego pozycje wcisną cię w fotel i nie wypuszczą aż do ostatniego zdania? Poznaj Katarzynę Bondę - pisarkę nie bez powodu nazywaną królową polskiego kryminału - i jej niesamowite opowieści, które pochłoną cię bez reszty, dopóki nie przeczytasz wszystkich.

1. Kim jest Katarzyna Bonda?

2. Na jaką literaturę możesz liczyć?

3. Jak zacząć przygodę z książkami Bondy?

Kim jest Katarzyna Bonda?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Katarzyna Bonda nie jest jedynie pisarką, ale także scenarzystką i dokumentalistką. Z tego względu jej styl jest wyjątkowo pociągający i dopracowany, co istotnie przekłada się na jakość odbioru jej książek. Dzięki doświadczeniu w dziennikarstwie jej postaci są bardzo wyraziste i precyzyjnie opisane, a same książki charakteryzują się tym specyficznym tempem, które często obserwujemy w publicystyce, przy okazji magazynów śledczych i różnego rodzaju reportaży. Te właściwości warsztatu Bondy sprawiają również, że w kreowany przez nią książkowy świat bardzo łatwo się wciągnąć.

Na jaką literaturę możesz liczyć?

Katarzyna Bonda to autorka książek kryminalnych, więc dokładnie takiej narracji w literaturze należy się po niej spodziewać. Jedną z serii polecanych osobom, które jeszcze nie zetknęły się z twórczością Bondy, jest czteroksiąg "Cztery Żywioły Saszy Załuskiej". Pierwsze trzy książki są już opublikowane i charakteryzują się ciężką, mroczną atmosferą, która jednak przyciąga i sprawia, że z każdą stroną pragniemy wiedzieć więcej. Głównym bohaterem czteroksięgu jest oczywiście tytułowa Sasza Załuska - profilerka pomagająca policji rozwiązywać trudne sprawy kryminalne. Jeżeli więc lubisz takie klimaty, z pewnością "wsiąkniesz" w twórczość Katarzyny Bondy na dłużej.

Jak zacząć przygodę z książkami Bondy?

Wielu powiedziałoby - najlepiej jak najszybciej. Jest to naprawdę ciekawa autorka, która jako pierwsza wprowadziła do literatury postać profilera. Jej dorobek literacki jest dość obszerny, warto więc przeszukać wszystkie pozycje i wybrać coś, co będzie nam odpowiadało. Fani kryminałów oraz ciężkiej, wręcz dającej się pokroić nożem atmosfery z całą pewnością nie pożałują sięgnięcia po tytuły z portfolio Katarzyny Bondy, dlatego też nie warto z tym zwlekać.

Katarzyna Bonda jest autorką powieści z gatunku kryminału. Dzięki swoim dziennikarskim umiejętnościom potrafi zbudować napięcie, co z kolei przekłada się na pozytywny odbiór jej prozy. Jeżeli więc lubisz takie klimaty, nie zwlekaj i sam odkryj, co autorka ma do zaoferowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE