Reklama

Kawa bezkofeinowa - poznaj 3 zalety jej picia

Opublikowano:
Autor:

Kawa bezkofeinowa - poznaj 3 zalety jej picia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kawa jest jednym z ulubionych napojów wielu osób na całym świecie. Jednak część z nich rezygnuje z niej z uwagi na wysoką zawartość kofeiny.

Dlatego między innymi powstała kawa bezkofeinowa, która podbija serca wszystkich tych osób, które lubią cieszyć się piciem kawy przez cały dzień bez konsekwencji tego, że wieczorem będą miały problem z zaśnięciem. Co dokładnie daje kawa bezkofeinowa? Jakie są najważniejsze zalety jej picia? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Jakie są najważniejsze zalety picia kawy bezkofeinowej?

Zawarte w kawie, również bezkofeinowej składniki powodują zmniejszenie wystąpienia ryzyka cukrzycy. Chodzi tutaj między innymi o takie substancje jak kwas chlorogenowy oraz lignany. Wskazuje się również, że kawa może mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka lub opóźnienie chorób wieku starczego związane ze sprawnością umysłową. Jak się okazuje, prawdopodobnym jest, że kawa może chronić neurony mózgowe, a co za tym idzie zapobiegać rozwojowi m.in. choroby Parkinsona. Kawa bezkofeinowa wspomaga także układ sercowo-naczyniowy. Więcej o właściwościach kawy można przeczytać w artykule Kawa bezkofeinowa – co warto o niej wiedzieć?

Czy kawa bezkofeinowa jest całkowicie pozbawiona kofeiny?

Jak się okazuje, w produkcji kawy bezkofeinowej ziarna nie są całkowicie pozbawione tej substancji. Mogą one zawierać ok. 3 mg kofeiny. Jednak warto pamiętać, że klasyczna kawa może zawierać jej nawet 70-140 mg na 200 ml. Przy takiej małej zawartości kofeiny negatywne skutki, które może wywoływać, wystąpić mogą jedynie u osób, które są bardzo wrażliwe na jej działanie.

Czy kawa bezkofeinowa jest bezpieczna?

Obecnie kawa bezkofeinowa jest przygotowywana w bezpieczny sposób, który bazuje na wykorzystaniu pary wodnej. Dawniej jednak stosowano przy jej produkcji szkodliwe substancje, które są dzisiaj zakazane w Unii Europejskiej. Są też naturalnie występujące gatunki kawy bezkofeinowej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie kawowy.info.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE