Jedną z częściej wykorzystywanych metod obróbki metalu jest użycie lasera. Taka procedura umożliwia zautomatyzowanie produkcji oraz niezwykle precyzyjne tworzenie nawet bardzo niestandardowych form, które cechują się dużą powtarzalnością. Poza tym technologia laserowego cięcia blach jest szybka i niezawodna i nic dziwnego, że znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a także w usługach.
1. Cięcie laserem - zasada działania
2. Zlecenia na cięcie laserem
Cięcie laserem zasada działania
Cięcie laserem polega na topieniu lub topieniu i odparowywaniu kolejnych warstw metalu przy użyciu cienkiej wiązki lasera. W efekcie wykorzystuje się gaz techniczny, który wchodzi w reakcję z żelazem, a tym samym generuje na tyle dużą ilość ciepła (energii), by szybko i precyzyjnie wykonać zaplanowane cięcie. Technologie, które wykorzystuje się w firmie Fabryka 4x4 sprawdzają się do obróbki różnych materiałów takich jak:
· Stal czarna
· Stal nierdzewna i kwasoodporna
· Aluminium
Najczęściej cięcie laserowe stosowane jest przy obróbce stali miękkiej o grubości do 25 milimetrów. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy sięgnąć po materiały najlepszej jakości. Niezwykle ważny będzie sam metal, który poddajemy cięciu, ale wpływ ma również czystość gazu, rodzaj wiązki i dyszy. Oczywiście cały proces jest obecnie w pełni zautomatyzowany, co eliminuje niemalże wszelkie możliwe błędy. Poza tym wpływa również na to, że cięcie laserem jest wyjątkowo precyzyjne.
Zlecenia na cięcie laserem
Poza szybkością i precyzją cięcia, laser daje również możliwość produkowania dowolnych kształtów. Dzięki temu w https://www.laserfabryka4x4.pl/ są w stanie wykonać każde zlecenie zarówno do branż przemysłowych, budownictwa, jak i elementy dekoracyjne czy reklamowe. Można być również pewnym, że kolejne elementy będą identyczne. Laser pozwala bowiem na dokładne odzwierciedlenie pierwotnej formy. Dzięki temu ta prosta i wygodna technologia cieszy się zaraz większym zainteresowaniem i zdecydowanie wyprzedza inne metody obróbki. Strumień lasera pełni funkcję ostrza, a ochronny gaz tnący (azot lub argon) lub czynny (tlen lub sprężone powietrze) jest niezbędny w całym procesie i wpływa na jego precyzję. Przede wszystkim przeciwdziała utlenianiu się powierzchni przecięcia i chroni przed spalaniem się łatwopalnych materiałów, a także wydmuchuje stopiony materiał. W efekcie cięcie laserem daje wielkie możliwości w przemyśle, jest precyzyjne oraz obniża koszty produkcji.