Reklama

Kredyt hipoteczny online. Czy można złożyć wniosek przez internet?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kredyt hipoteczny online. Czy można złożyć wniosek przez internet? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Własne mieszkanie to Twoje marzenie, które w końcu chcesz zrealizować? Jeśli udało Ci się znaleźć odpowiednią nieruchomość i zgromadzić wkład własny, pora złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Czy można to zrobić bez wychodzenia z domu? Jakie formalności należy spełnić, aby bank przyjął wniosek do analizy?

 

Kredyt hipoteczny online a inne produkty bankowe

Konto osobiste, konto oszczędnościowe czy pożyczka gotówkowa to tylko przykładowe produkty bankowe, z których możesz skorzystać, składając wnioski online. Nie musisz więc wychodzić z domu w poszukiwaniu najbliższego oddziału banku. Możesz też zapomnieć o staniu w kolejkach czy konieczności umawiania się z pracownikiem konkretnej placówki, by móc złożyć wniosek o interesujący Cię produkt. Dziś do potwierdzenia swojej tożsamości wystarczy np. selfie zrobione w telefonie. A jak to wygląda w przypadku kredytu hipotecznego? Czy istnieje możliwość złożenia wniosku o kredyt hipoteczny online?

Kredyt hipoteczny przez internet – najpierw wybierz kredyt

Wbrew pozorom, procedura wnioskowania o kredyt hipoteczny nie jest trudna. Do uruchomienia kredytu wystarczy Ci tylko kilka prostych kroków, o których mowa poniżej.

Na sam początek umów się na spotkanie z pracownikiem banku, który przedstawi Ci ofertę. W PKO Banku Polskim również ten krok możesz zrealizować bez wychodzenia z domu. Pracownik wstępnie zbada Twoją zdolność, pomoże dobrać rozwiązania do Twoich potrzeb i przekaże ci odpowiednią ofertę (formularz informacyjny) oraz listę wymaganych dokumentów. Po spotkaniu z pracownikiem skompletuj dokumenty niezbędne do złożenia wniosku i zbadania Twojej zdolności kredytowej. Przykładowo, jeśli chcesz kupić mieszkanie z rynku wtórnego, musisz mieć przygotowane dokumenty, które potwierdzą wysokość Twoich dochodów i ewentualnie historię wpływu wynagrodzenia za ostatnie 6 miesięcy (o ile posiadasz konto w innym banku niż PKO Bank Polski). Konieczny będzie także numer księgi wieczystej nieruchomości oraz umowa przedwstępna lub Twoje oświadczenie na druku bankowym. Pamiętaj, że to tylko przykładowe dokumenty, które musisz mieć w chwili składania wniosku o kredyt hipoteczny. Indywidualną listę dokumentów wskaże Ci pracownik banku.

Złóż wniosek o kredyt hipoteczny online

W przypadku PKO Banku Polskiego wniosek o kredyt hipoteczny możesz złożyć na dwa sposoby: osobiście w dowolnym oddziale banku lub online. Jeśli chcesz skorzystać z opcji złożenia wniosku o kredyt hipoteczny online, możesz to zrobić, korzystając z serwisu internetowego, który zapewnia łatwy i szybki dostęp do konta oraz innych produktów bankowych z poziomu przeglądarki internetowej. Szczegóły znajdziesz na: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/wlasny-kat-hipoteczny/

Serwis transakcyjny przyda Ci się m.in. do sprawdzenia informacji i harmonogramów spłat, zamówienia raportu BIK, dokonania wcześniejszej spłaty kredytu czy wnioskowania o wypłatę kolejnej transzy.

Pamiętaj, że aby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny online, nie musisz być klientem PKO Banku Polskiego. Wystarczy, że wejdziesz na stronę i wypełnisz krótki wniosek o dostęp do serwisu internetowego.

Wniosek o kredyt hipoteczny online – poczekaj na decyzję

Jeśli złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny w oddziale lub w serwisie internetowym PKO Banku Polskiego, pozostaje Ci poczekać na decyzję banku. Pracownicy przeanalizują Twoje dokumenty i – jeżeli decyzja będzie pozytywna – przekażą Ci decyzję wraz z projektem umowy kredytu oraz termin, do kiedy możesz skorzystać z oferty i podpisać umowę.

Po otrzymaniu projektu umowy, zapoznaj się z jej warunkami oraz upewnij się, że wszystkie informacje w niej zawarte są dla Ciebie zrozumiałe. W przeciwnym razie przygotuj listę pytań, które możesz zadać pracownikowi banku, by rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości.

Podpisanie umowy i uruchomienie kredytu

Po złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny online i otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, cały proces kończy podpisanie umowy w oddziale banku. Znajdziesz w niej wszystkie warunki i niezbędne informacje dotyczące kredytu, a także zobowiązania umowne. W razie jakichkolwiek niejasności – dopytaj o wszystko pracownika banku. Na koniec nastąpi uruchomienie kredytu. Maksymalny termin kiedy musisz tego dokonać określony jest w umowie. Pamiętaj, że jest on uzależniony przede wszystkim od Ciebie i tego, jak szybko spełnisz warunki określone w umowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy