Reklama

Leasing z BIK czy bez niego?

Opublikowano:
Autor:

Leasing z BIK czy bez niego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Bardzo często osoby zainteresowane leasingiem samochodowym szukają ofert, które nie wymagają sprawdzania historii kredytowej w BIK. Czy w każdej sytuacji jest to dobre rozwiązanie? I na czym tak dokładnie polega współpraca banków i leasingodawców? Najważniejsze informacje związane z tym tematem znajdziesz poniżej.

Leasing samochodowy i BIK – co mają wspólnego?

Z grupą BIK współpracuje już około 85 proc. firm z rynku leasingowego. Natomiast bezpośredni kontakt z biurem mają 24 firmy leasingowe, w tym największe podmioty należące do grup bankowych. Tak wynika z raportu opublikowanego na stronie biura prasowego BIK.

Co zyskują podmioty oferujące usługę leasingu, które zdecydują się na taką współpracę? Przede wszystkim pozwala im to dokładniej dookreślić ryzyko kredytowe, związane z podpisaniem konkretnej umowy. W efekcie powstaje bardzo szeroki i dokładny obraz, zwłaszcza że BIK dysponuje bazą informacji na temat historii kredytowej 15 mln Polaków.

To jeszcze nie koniec współpracy pomiędzy jedną i drugą stroną. Co ważne, firmy, które korzystają z usług BIK, również przekazują informacje o udzielonych zobowiązaniach.

Leasing, kiedy warto się na niego decydować?

Tak naprawdę leasing samochodowy to cała lista zalet. Mogą z niego korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Statystyki pokazują jednak, że zdecydowana większość klientów to osoby prowadzące działalność.

Plusem leasingu samochodowego jest z pewnością czas i koszt realizacji takiej umowy. Zazwyczaj zdecydowanie szybciej dochodzi do rozpatrzenia tego typu wniosków niż w przypadku tradycyjnej umowy kredytowej. Poza tym wszelkie procedury i formalności są tu znacznie skrócone, co doceniają zwłaszcza właściciele firm, które istnieją od niedawna. Oprócz tego trudno tutaj nie wspomnieć o wszelkich korzyściach podatkowych. One również sprawiają, że leasing samochodowy nadal cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Jednocześnie leasingodawcy, między innymi Santander Consumer Multirent, proponują usługi dodatkowe. To bardzo atrakcyjna oferta, która gwarantuje dużą wygodę korzystającym z tego typu usług. Co dokładnie zasługuje tu na uwagę? Jest to przede wszystkim możliwość skorzystania z pomocy Centrum Likwidacji Szkód, specjalnego pakietu ubezpieczeń, Karty Paliwowej oraz dostępu do e-platformy. Leasing w Santander Consumer Multirent to również duża wygoda i gwarancja bezpieczeństwa.

Czy warto zdecydować się na leasing bez BIK?

Tak naprawdę istnieją podmioty oferujące tego typu usługi, można pokusić się o leasing samochodowy bez BIK. Warto mieć jednak na uwadze, że zła historia kredytowa, a także obecność w KRD nie jest dobrą wróżbą. Dlatego zawsze przed podjęciem decyzji o leasingu na samochód oceń swoją sytuację finansową. Zastanów się, czy dodatkowe zobowiązanie nie obciąży nadmiernie twojego budżetu. Przeanalizuj wszystkie plusy i minusy takiego kroku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE