Reklama

Lekcje angielskiego dla całej rodziny w Łodzi

Opublikowano:
Autor:

Lekcje angielskiego dla całej rodziny w Łodzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Nauka języka angielskiego może być zabawą dla wszystkich członków rodziny. Odpowiednio przeprowadzone szkolenia, gry i zabawy sprawią, że nie tylko rodzice, ale także dzieci będą przyswajać wiedzę, poprawiać swoje umiejętności językowe, a także szybko nauczą się komunikacji w języku angielskim, co może być przydatne w pracy, podczas wyjazdów czy też międzyszkolnych wymian. Gdzie w takim razie w Łodzi znajdziemy dobre lekcje języka angielskiego dla całej rodziny?

Szkoła angielskiego Łódź

Jaką szkołę języka angielskiego wybrać, by cała rodzina mogła w wygodny sposób czerpać z dobrodziejstw nauki? Okazuje się, że w Łodzi można z powodzeniem skorzystać z lekcji języka angielskiego online, które pozwalają wszystkim członkom rodziny uczyć się na różnym poziomie zaawansowania. A wszystko wygodnie, bo w domowym zaciszu i ulubionym fotelu. Takie kursy dla całych rodzin oferuje Tutlo.com .

Tutlo pozwala wszystkim członkom rodziny korzystać z jednego konta. Dzięki temu nie napotkamy problemów z wyborem zajęć dla każdego domownika, niezależnie w jakim będzie on wieku. Zajęcia nadal odbywają się indywidualnie metodą jeden na jeden, a do wyboru mamy native speakera oraz polskich lektorów. Tym, co przemawia za tą metodą, to także oszczędność pieniędzy. Płacimy bowiem za dostęp do konta, a nie za liczbę użytkujących je osób. Nauka angielskiego online z lektorem w oferowanej przez platformę wersji jest więc czymś, czego szukamy.

Rodzinne kółka językowe

To kolejna propozycja dla całych rodzin. Inicjatywy tego typu zajęć pojawiają się przeważnie ze strony nauczycieli i lektorów w szkołach lub świetlicach. Czasami w niektórych miejscowościach (szczególnie tych mniejszych lub w ośrodkach wiejskich) możemy spotkać świetlice środowiskowe, w których opiekunowie wraz z rodzicami i dziećmi uczą się języka poprzez konwersację i zabawę. Warto rozejrzeć się za tego typu zajęciami, bowiem rzadko są one nagłaśniane. Oczywiście lekcje te nie będą dostępne na każdym poziomie zaawansowania, ale na pewno pozwolą na powtórki słownictwa i pomogą naszym pociechom w nawiązaniu przyjaźni z innymi dziećmi, które także uczą się języka angielskiego. To z kolei umożliwi im sprawdzenie swoich umiejętności w innej niż dotychczas grupie.

Łódzkie wydarzenia organizowane przez Urząd Marszałkowski

Jednym z pomysłów mogą być też wydarzenia organizowane przez lokalne samorządy. Przykładowo w 2019 roku odbył się Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej (link: https://www.wckp.lodz.pl/kongres). Podczas tej imprezy rodzice, nauczyciele i animatorzy kultury zostali poinformowani, jakie zajęcia dla dzieci i młodzieży proponują muzea i teatry. Uczestnicząc w kongresie, można dowiedzieć się, gdzie uczyć się języka, gdzie obcować z anglojęzyczną kulturą i sztuką. Podczas wydarzeń organizowane są także zajęcia dla dzieci, za które odpowiada Muzeum Sztuki w Łodzi. Warto pamiętać, że liczba miejsc na tego typu imprezy jest ograniczona i należy się na nie zarejestrować, aby mieć pewność, że będziemy mogli wziąć w nich udział.

A może teatrzyk?

Anglojęzyczne kółka teatralne nie są może bardzo powszechne, jednakże w dużych miastach możemy bez problemu znaleźć mniejsze lub większe grupy, które potrzebują nowych artystów. Ponieważ wystawiane są różne przedstawienia, które dostosowane są do wieku uczestników, to każdy z nas znajdzie coś dla siebie. To bardzo ciekawy sposób na zainteresowanie naszych pociech sztuką, a jednocześnie idealne wręcz rozwiązanie do nauki języka. Wielokrotnie na tapet brane są bowiem klasyczne bajki i sztuki. Nie zabraknie braci Grimm, Szekspira czy też Poego. Jeśli mamy dryg teatralny, to dlaczego nie spróbować?

Warto szukać różnych ciekawych rozwiązań, które oferuje nam dane miasto. Czasem możemy nie wiedzieć o wydarzeniach, dlatego dobrze jest zapisać się na listę mailingową informatora kulturalnego lub śledzić profil takowego na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE