ŁZS – jak z nim walczyć. Poznaj dermokosmetyki Seborh

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁZS – jak z nim walczyć. Poznaj dermokosmetyki Seborh - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Łojotokowe zapalenie skóry to choroba prozapalna, do której prowadzi nadmierny rozrost populacji drożdżaków żyjących na skórze, z rodziny Malassezia furfur, które wywołują stan zapalny sebum. Patologiczny stan prowadzi do tłustego łupieżu na skalpie, a na skórze wywołuje czerwone, łuszczące się zmiany, którym niekiedy towarzyszy uciążliwy świąd. Jak walczyć z ŁZS?

Dlaczego przy ŁZS należy stosować dedykowane kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry?

Kosmetyki na łojotokowe zapalnie skóry nie mogą być przypadkowo zakupione w drogerii. ŁZS to poważna choroba skóry, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, aby przywrócić skórze równowagę. Skórze z łojotokiem zalecane są profesjonalne dermokosmetyki do skóry ŁZS. Dlaczego? Bo ich formuła została opracowana w laboratoriach przez dermatologów i ściśle odpowiada na specyficzne potrzeby i problemy skóry z łojotokowym zapaleniem skóry. Dermokosmetyki zawierają także składniki dobrze tolerowane przez skóry reaktywne, o potwierdzonym działaniu aktywnie czynnym, używane dawniej w medycynie naturalnej do zwalczania objawów dermatoz. Dermokosmetyki dostaniemy bez recepty.

 

Poznaj Seborh – specjalistyczną serię na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Profesjonalny, skuteczny szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy znajdziemy w ofercie marki Seborh. To produkt z odkażającym siarczkiem selenu oraz przyspieszającym keratynizację naskórka piroktonem olaminy. W efekcie szampon Seborh zmniejsza ilość drożdżaków na skórze i zapobiega łuszczeniu się naskórka, a ponadto zawiera normalizujące prace gruczołów łojowych mleczko pszczele i ściągająca glinkę białą. Efektywnie oczyszcza skórę, co sprawia, że włosy wolniej się przetłuszczają i ograniczony zostaje stan zapalny. Jednakże w serii Seborh znajdziemy także inne kosmetyki do skóry głowy – doskonale złuszczający martwy naskórek płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy, który działa na zasadzie delikatnego peelingu chemicznego. To zasługa zawartych w nim delikatnych kwasów: glikolowego, jabłkowego i migdałowego, które wspomagają procesy usuwania martwego naskórka. W płynie znajdziemy również ekstrakty z roślin poprawiające krążenie, co zmniejsza zaczerwienienia skóry oraz składniki zwalczające przesuszenie, takie jak ekstrakt z rozmarynu i nagietka, a także przeciwzapalne argininę, alantoinę i pantenol. Taki zestaw składników przynosi także ukojenie stanom zapalnym.

Ostatnim produktem w zestawie jest regenerująca emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy. To z kolei produkt bogaty w naturalne emolienty do skóry łojotokowej. Dzięki zawartości oleju z czarnuszki i oleju konopnego skutecznie przywraca prawidłowe funkcje barierze ochronnej, dzięki czemu ta sprawniej działa w zakresie ochrony skóry przed niekorzystnymi czynnikami np. drobnoustrojami. Emolienty kondycjonują także włosy, zarówno przywracając nawilżenie i elastyczność pasmom, zapobiegając rozdwajaniu się, jak i odżywiają cebulki, co hamuje ich wypadanie.

Składniki skupiające się na różnorodnych problemach skóry z łojotokiem, sprawiają, że Seborh skutecznie wycisza objawy tej choroby. Serię wyróżnia nie tylko doskonały skład. NA tle innych dermokosmetyków Seborh zdobył uznanie także za postawienie na składniki pochodzenia naturalnego, które skóry reaktywne bardzo dobrze tolerują. Składniki aktywnie czynne są sprawdzone, a ich stosownie bezpieczne, nawet w długiej perspektywie, co sprawia, że produkty Seborh idealnie sprawdzają się w remisji, stosowane okazjonalnie, do utrzymania jak najdłużej tego stanu, a w aktywnej fazie choroby dopełniają podstawowe leczenie.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Niemniej jednak, ŁZS to na tyle poważna choroba skóry, że nie powinniśmy poprzestać jedynie na dermokosmetykach. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry powinno przebiegać pod okiem dermatologa, który przepisze specyfiki miejscowe: dobrą maść na łojotokowe zapalenie skóry do ciała i dobierze lecznicze szampony na łojotokowe zapalenie skóry głowy, gdy ostre objawy dotyczą skalpu i osłabiają włosy. Zaawansowane stadium choroby może wymagać podania leków doustnych. Objawy łagodzi także odpowiednia dieta i fototerapia.

 

Podsumowanie – łojotokowe zapalenie skóry

Osoby borykające się z ŁZS kategorycznie powinny leczyć chorobę pod okiem specjalisty, bo ta ma przewlekły i nawracający przebieg. Zarówno w trakcie leczenia, jak i w okresie remisji, warto pielęgnować skórę specjalistycznymi dermokosmetykami dedykowanymi skórze z łojotokiem. Godne polecenia preparaty znajdziemy w ofercie marki Seborh.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE