Muzyka relaksacyjna na każdą porę roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Muzyka relaksacyjna na każdą porę roku  - Zdjęcie główne

Muzyka relaksacyjna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Muzyka ma niesamowitą moc, która wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka – zostało to udowodnione licznymi badaniami medycznymi, muzycznymi i psychologicznymi. Istnieje przecież dziedzina, zajmująca się terapeutycznym działaniem muzyki, a mianowicie: muzykoterapia. Rodzaj muzyki ma niebagatelny wpływ na płynące z wnętrza ciała odczucia – muzyka do snu, do nauki, do jogi wspomaga ciało i umysł w jego działaniu.

Muzyka relaksacyjna

Czym jest muzyka relaksacyjna? Są to dźwięki i melodie, dzięki którym nasze ciało powraca do równowagi – na przykład po stresującym dniu, wielogodzinnej pracy, emocjonalnie wyczerpujących wydarzeniach. Taka muzyka może nawet pomóc wprowadzić nasz umysł w stan medytacji. Muzyka relaksacyjna zdecydowanie sprzyja wyciszeniu, pełnemu relaksowi, wspomaga efektywny sen. To zupełnie naturalny sposób, który pomaga w wielu problemach natury emocjonalnej czy psychologicznej – jest to świetne narzędzie wspomagające walkę z bezsennością, może przynieść ulgę w stanach depresyjnych, pomaga zniwelować napięcie podczas permanentnego stresu.

Jeśli zaś mowa o muzyce do snu, to idealną propozycją będzie nietuzinkowy album artystki Anety Strzeszewskiej pod tytułem „Kołysanki Niedzisiejsze”. Na płycie znalazło się dwanaście utworów, które są starymi ludowymi kołysankami w nowoczesnych aranżacjach muzycznych. Do stworzenia projektu zainspirowała artystkę jej babcia, śpiewająca stare nieznane kołysanki swoim prawnukom. Kołysanki ujmują bogatym słownictwem. Co ciekawe – do powstania płyty przyczyniło się wiele osób, mających niesamowitą historię i doświadczenie życiowe. Artystka – w poszukiwaniu inspiracji – odwiedziła Domy Spokojnej Starości, gdzie miała okazję porozmawiać z seniorami, a nawet nagrać ich głosy. Wbrew tytułowi, sugerującemu, że album nadaje się dla dzieci, jest on uniwersalny. Ścieżka dźwiękowa z klimatyczną linią melodyczną pozytywnie wpływa także na dorosłych, stając się swego rodzaju narzędziem terapeutycznym. Z pewnością warto sięgnąć po ten album, poszukując muzyki relaksacyjnej i do snu. Twórcy muzyczni dążą do poprawiania jakości obecnych usług, aby muzyka relaksacyjna była jak najbardziej skuteczna.

Najpopularniejsza muzyka relaksacyjna na każdą porę roku

Czy rodzaj słuchanego podkładu muzycznego w ramach muzykoterapii powinien zmieniać się wraz z porami roku? Najlepiej kierować się własnymi potrzebami w tym zakresie lub skorzystać z porady specjalisty (obecnie muzykoterapia jest uznaną i cenioną dziedziną). Warto dostosować muzykę do swoich aktualnych potrzeb i zainteresowań. Niekiedy w okresie zimowym mamy ochotę powrócić myślami na gorącą plażę, wypełnioną dźwiękiem uderzających o brzeg fal. Latem – dla odczucia wewnętrznego spokoju – możemy z kolei potrzebować odgłosów skrzypiącego pod butami śniegu.

Wiosna

Podkład muzyczny w celach relaksacyjnych na wiosnę powinien zawierać odgłos śpiewu ptaków, szemrzącego strumienia, szumu poruszanych wiosennym wiatrem drzew. Melodie powinny być żywe i energetyczne, a jednocześnie delikatne – tak jak budząca się do życia przyroda.

Lato

Letnie podkłady muzyczne to bez wątpienia odgłos rozbijających się o brzeg fal i krzyku mew. Może to być jednak również odgłos bijącego o blaszany daszek rzęsistego letniego deszczu – tego typu dźwięki bardzo pomagają w zasypianiu. Letnia burza to także odgłos niezwykle lubiany.

Jesień

Czy jest coś bardziej charakterystycznego niż odgłos szemrzących na wietrze liści, które za chwilę sfruną na ziemię? Co ciekawe – sam odgłos huczącego wiatru działa na wiele osób w sposób relaksacyjny czy wręcz usypiający. Gęganie odlatujących do ciepłych krajów gęsi to również dźwięki jesieni.

Zima

Czy pamiętasz odgłos skrzypiącego pod butami śniegu? Warto go sobie przypomnieć, odtwarzając ten dźwięk za pomocą domowego głośnika. Dobrze jest wsłuchać się w te subtelne dźwięki i dać się otulić zimowej aurze niczym przytulnej kołderce. Zimowe dźwięki to także dzwoneczki, pobrzękujące po sunących cicho po śniegu saniach.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE