reklama

Naczynie na ciekły azot średniej wielkości? Sprawdź ten dewar!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Naczynie na ciekły azot średniej wielkości? Sprawdź ten dewar! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestylePoszukujesz odpowiedniego zbiornika, w którym będziesz mógł przechować ciekły azot? Zastanawiasz się dlaczego właściwie musi to być naczynie na ciekły azot specjalnego przeznaczenia? Chcesz nabyć dobry pojemnik w atrakcyjnej cenie? Odpowiadamy na Twoje potrzeby!

Kto potrzebuje pojemnika na ciekły azot średniej wielkości?

Przede wszystkim należy sprecyzować, co mamy na myśli mówiąc o średniej wielkości, ponieważ dewary (dewar to inna nazwa na naczynie na ciekły azot) występują zarówno w pojemnościach niewielkich, zbliżonych do termosu kuchennego (np. 1 l), jak również, jako wielkie zbiorniki rzędu kilkudziesięciu litrów. Rozsądnie będzie więc przyjąć około 35 l, jako wartość średnią. Gdzie przyda się naczynie na ciekły azot tej wielkości? Przede wszystkim w gabinetach kosmetycznych, w których wykonywane są zabiegi wymrażania. Zapewni w nich zapas tej substancji na wiele aplikacji, jednak nie tylko. Niemały dewar z ciekłym azotem jest niezbędny na zapleczu gastronomicznym w kuchni molekularnej, czy choćby jako rezerwuar azotu przelewanego do mniejszych termosów w przypadku prowadzenia pokazów z wykorzystaniem tej substancji.

Czy musisz przechowywać ciekły azot w dedykowanym zbiorniku?

Absolutnie. Kwestia dotyka dwóch spraw: pierwszą z nich jest bezpieczeństwo, które może zostać narażone w przypadku wykorzystania niedostosowanego pojemnika. Łatwo może dojść do poparzeń i uszkodzeń, najczęściej skóry i oczu. Drugą jest efektywność takiego przechowywania – ciekły azot wrze w temperaturze -196°C, a ponieważ trudno go przechowywać w takowej, wrze nieustannie. Oznacza to, że jedynym sposobem by zachować go na dłużej, jest termoizolacja. Oczywiście straty będą dalej, jako że żadna izolacja nie jest idealna, jednak jeśli wykorzystasz odpowiednie naczynie na ciekły azot, zminimalizujesz je nawet do 0.1 litra na dobę. Termos kuchenny? Odpada – jego parametry są może dobre do przetrzymania herbaty, jednak z ciekłym azotem sobie nie poradzi.

Naczynie na ciekły azot YDS-35L – dewar transportowy

Jakie zatem naczynie na ciekły azot wybrać, aby mieć pewność, że produkt ten będzie solidny, wytrzymały i pozwoli na przenoszenie ciekłego azotu bez niepotrzebnego ryzyka? Dobrym wyborem okaże się importowany ze Stanów Zjednoczonych dewar YDS-35L firmy MVE Cryogenic Biological Equipment, dostępny w ofercie https://www.cryogenshop.pl/pl/p/Naczynie-Dewara-YDS-35L/60. Wyposażony jest w wąski otwór wlotowy zabezpieczony korkiem, dzięki któremu parowanie jest dodatkowo ograniczone, oraz wygodny uchwyt, wspierający bezpieczny transport. Posiada on oznaczenie CE oraz certyfikat ISO, gwarantujące jego jakość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy