Reklama

Najlepsze programy do obsługi poczty

Opublikowano:
Autor:

Najlepsze programy do obsługi poczty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Każdego dnia na świecie wysyłanych jest nawet kilkaset miliardów wiadomości e-mail. Taka korespondencja stała się nieodłącznym elementem prowadzenia działalności – nie tylko związanej z internetem. Dlatego tak ważne jest zastosowanie aplikacji, które umożliwiają sprawne zarządzanie wiadomościami. Jakie programy pocztowe są godne uwagi?

Najlepsze programy pocztowe

Już w 2013 roku 97 proc. polskich internautów korzystało z poczty elektronicznej. Co ciekawe, badania pokazują, że obsługa poczty e-mail zajmuje przeciętnemu pracownikowi aż 23 proc. z czasu jego pracy, co przekłada się na 112 wiadomości, które odbiera on i wysyła. Poczta jest ważną częścią pracy wielu zatrudnionych, a odpowiednie dopasowanie rozwiązań wykorzystywanych do obsługi korespondencji może zoptymalizować te działania – wykonywanie poszczególnych operacji związanych z pocztą będzie przebiegać sprawniej. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które służą do obsługi korespondencji i dają szerokie możliwości. Jakie warto brać pod uwagę? Oto kilka programów, które cieszą się popularnością wśród użytkowników:

  • Outlook 365 poczta – zdecydowana większość użytkowników internetu miało do czynienia z programami pocztowymi firmy Microsoft. Kolejne z nich pojawiały się wraz ze wdrażaniem nowych systemów operacyjnych tej marki. Projektem, który firma ta wprowadziła w związku z coraz większym rozwojem oferty Google jest Outlook 365. Poczta stanowi jeden z elementów pakietu, który obejmuje inne programy, takie jak m.in. Word czy Excel. W zależności od wybranej opcji otrzymujesz do dyspozycji aplikacje, które możesz zainstalować na dysku komputera oraz takie, które są dostępne wyłącznie przez przeglądarkę. Do programów instalowanych na dysku komputera należy Outlook. Daje on ogromne możliwości. Z jego pomocą dodasz wiele adresów e-mail i łatwo będziesz nimi zarządzać. Otrzymasz też do dyspozycji kalendarz, opcję tworzenia i przypisywania zadań, wyszukiwania wiadomości, oznaczania ich czy też drukowania pięknych etykiet wysyłkowych. Z poczty tej możesz korzystać również we własnej domenie.
  • Gmail – najpopularniejsza obecnie poczta na świecie. Już w październiku 2018 roku firma Google chwaliła się, że z tej usługi korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników. Jak to się stało, że ta poczta zdobyła tak duże zainteresowanie? Duże znaczenie ma popularność samej marki Google. Poza tym Gmail to aplikacja, która wciąż się rozwija i wzbogacana jest o kolejne funkcje. To program pocztowy, z którego korzystasz online. Mimo tego, że otrzymujesz adres w adresie gmail.com, to jak najbardziej możesz korzystać z e-maila we własnej domenie. Aplikacja zapewnia bardzo dobre filtry antyspamowe, rozwiązania, które mają gwarantować bezpieczeństwo użytkownika i szereg funkcji, które są przydatne dla biznesu.
  • Mozilla Thunderbird – aplikacja stworzona przez producenta popularnej przeglądarki Firefox cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników. To program instalowany na dysku komputera, który daje wiele podobnych możliwości do rozwiązania Microsoftu. Możesz korzystać z dużej ilości adresów e-mail, dodawać podpisy do wiadomości, używać kalendarza, opcji oznaczania e-maili czy przeszukiwania poczty według interesującego cię słowa kluczowego. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że na podstawie podanych informacji aplikacja potrafi wskazać adresy serwerów POP3 i SMTP oraz numery portów.
  • The Bat! – to program z bogatą historią, rozwijany od wielu lat i często wybierany przez użytkowników, którzy szukają aplikacji do zaawansowanych rozwiązań. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej i ma nieskomplikowany interfejs, co powoduje, że z jej obsługą poradzą sobie nawet niedoświadczeni użytkownicy. Aplikacja daje duże możliwości, w tym sprawdzanie pisowni, biometryczne uwierzytelnianie, szyfrowanie wiadomości e-mail i nie tylko. Ma również organizer, opcję tworzenia kopii zapasowych czy importowania e-maili z innych programów.
Który program wybrać? Wszystkie wymienione aplikacje są funkcjonalne i rozwijane, a o wyborze jednej z nich często decyduje przyzwyczajenie użytkownika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE