Reklama

Nowy rok, nowa ja – jak zacząć naukę języka angielskiego?

Opublikowano:
Autor:

Nowy rok, nowa ja – jak zacząć naukę języka angielskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Początek nowego roku jest świetną okazją do wyznaczenia sobie celów na najbliższe dni, miesiące i lata. Choć postanowienia noworoczne najczęściej dotyczą zmiany trybu życia i przejścia na zdrową dietę, to nie brakuje odważnych i nowoczesnych kobiet, które skupiają się na rozwoju osobistym między innymi poprzez naukę języków obcych.

W tym konkretnym wypadku kobiety najczęściej stawiają na język angielski, który często nazywany jest językiem całego świata. W jaki sposób należy uczyć się słówek i zwrotów w obcym języku, by skutecznie krok po kroku realizować swoje główne postanowienie noworoczne? Podpowiadamy.

Nauka języka angielskiego w nowym roku – co na dobry początek?

Rozpoczęcie nauki angielskiego, to rewelacyjna motywacja na nadchodzący 2020 rok. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych, jest niezwykle ważna. Umiejętność swobodnego porozumiewania się w języku angielskim nie tylko umożliwia zdobycie lepszej pracy za granicą, ale w dużym stopniu ułatwia wykonywanie prostych codziennych czynności osobom, które zdecydowały się na krótki urlop wypoczynkowy w innym państwie.

Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi 2/3 światowej populacji potrafi mówić płynnie właśnie po angielsku. O czym warto pamiętać, nauka tego języka wbrew pozorom nie jest aż tak trudnym i skomplikowanym zadaniem, jakby mogło się nam wydawać. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowanie by w przeciągu roku, do perfekcji opanować znajomość języka angielskiego.

Jasno określ swoje cele!

Z postanowieniami noworocznymi bywa różnie, bardzo często już po miesiącu o nich zapominamy, powracając do starego trybu życia. Jak zatem w prosty sposób uskutecznić naukę języka angielskiego? Przede wszystkim postaraj się jasno określić swoje cele wraz z przewidywaną datą ich zrealizowania, następnie wyznacz sobie zdania, które sukcesywnie będziesz wykonywać. Jesteś ciekawa jak może wyglądać Twój plan nauki języka angielskiego w nowym roku? Poniżej przedstawiamy przykładowe cele:

 1. Nauczę się podstaw języka angielskiego w mowie i piśmie, w przeciągu najbliższych ośmiu miesięcy.

 • Nauczę się mówić płynnie po angielsku do dnia mojego planowanego wakacyjnego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

 • Rozwinę dotychczas zdobyte umiejętności biegłego mówienia po angielsku do dnia 05.05.2020.

 • W przeciągu trzech miesięcy nauczę się 1000 prostych zwrotów w języku angielskim, odnoszących się do wykonywania prostych codziennych czynności.

 • Kolejnym motywatorem do podjęcia działania z pewnością będzie wybór odpowiedniej metody nauczania. W tym wypadku do wyboru mamy tradycyjne kursy języka angielskiego, gdzie zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach, coraz więcej chętnych decyduje się na skorzystanie z internetowych kursów nauki języka angielskiego, które pozwalają na pewnego rodzaju swobodę i możliwość wyboru daty oraz godziny przystąpienia do nauki słówek.

  Kiedy już osiągniesz swój cel, pamiętaj by nie spocząć na laurach. Rozwijaj się dalej, być może w końcu znajdziesz lepszą pracę, dzięki której zrealizujesz inne marzenia i postanowienia noworoczne z ubiegłych lat.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE