reklama

Obornik bydlęcy

Opublikowano:
Autor:

Obornik bydlęcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleDzisiaj możemy cieszyć się z popularności na bycie ,,eko'' zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie, czy też na działce. Dlatego również nawozy ekologiczne stają się coraz bardziej modne. Wprost warto doceniać ten wspaniały, naturalny, ekologiczny i niezastąpiony dodatek do kompostu jakim jest obornik bydlęcy.

Prawdziwy i ekologiczny, wprost niezastąpiony

Od dziś doskonale już wiesz, że potrafisz ograniczyć wykorzystywanie nawozów sztucznych i plewić o wiele bardziej zdrowe oraz smakowitsze owoce i warzywa. Obornik bydlęcy jest naturalnym nawozem najczęściej stosowanym w ogrodnictwie. Składniki obornika bydlęcego: Zawiera azot, fosfor i potas, a także mikroskładniki potrzebne do rozwoju, jak wapń, magnez, żelazo i bor, a także masę organiczną, która pobudza proces budowania się w glebie altruistycznej próchnicy. Obornik bydlęcy jest niezastąpiony niemal dla wszystkich roślin ozdobnych i dla znacznej części roślin uprawnych. Obornik bydlęcy w formie zgranulowanej nie ma unikalnego zapachu, dzięki czemu nie przeszkodzą nam nawet podczas nawożenia kwietnika na balkonie.

Tak wzbogacisz kompost

Obornik bydlęcy bogaty w materię organiczną doskonale sprawdzi się jako dodatek do kompostu. Obornik bydlęcy wpłynie optymistycznie zarówno na gleby ciężkie-uelastyczni ich strukturę, jak i na mady lżejsze-przeciwdziała wypłukiwaniu wody w krótkim czasie oraz składników mineralnych. Obornik bydlęcy zawiera bakterie i mikroorganizmy przebywające w nim, które przyczyniają się do tworzenia i wzmocnienia mikroflory w glebie, ta z kolei przekłada się na lepsze warunki panujące w madzie.

Obornik bydlęcy poprawi żyzność, a także pulchność mady. Także rośliny ozdobne bardziej odpowiednio uzyskują i wchłaniają naturalne składniki mineralne od nawozów sztucznych. Dzięki temu chętniej rosną i gęściej rozkwitają. Obornik bydlęcy sprawi, że bez sztucznych środków, a do tego z ogromną łatwością wyeliminujesz szkodniki z mady. Nie bez wątpienia obornik bydlęcy przychylnie wpłynie na zdrowie twoich roślin, dzięki czemu będą tryskać zdrowiem i pełnią roślinnego piękna! Ich smak i aromat, jak również zdrowy wygląd pobudzi Twoje zmysły!

Krótszy czas kompostowania

Świeży obornik bydlęcy ma wysoką zawartość azotu, co sprawia że po dodaniu świeżego obornika bydlęcego kompostowanie przebiega znacznie sprawniej. Dlatego jest to tak ważne aby obornik bydlęcy podarował roślinom pożyteczne bakterie, odpowiadające za odpowiedni kurs różnorodnych procesów chemicznych. Mikro, a także makroelementy są niezbędne żywym roślinom do prawidłowego funkcjonowania i rozrostu.

Skuteczne odkwaszanie podłoża

Obornik bydlęcy warto jest podawać na mady piaszczyste, ponieważ ma skłonność do odkwaszania podłoża. Ciekawostka! Obornik bydlęcy granulowany ma odczyn zasadowy. Przez co nie zaleca się rozsypywania go pod mady roślin, które wolą bardzo kwaśną glebę. Przykładowo takich jak różaneczników oraz borówek. Natomiast na porost roślin wolących kwaśną madę, powinno się rozrzucać nawóz stopniowo oraz z umiarem.

Zasolenie gleby? To już nie problem!

Używanie nawozów sztucznych grozi zasoleniem gleby. Natomiast organiczny,naturalny obornik bydlęcy nie sprawi nam tego problemu. A co istotniejsze ociągający się w czasie rozkład obornika przyczynia się do długo trwającego uwalniania wartościowych substancji. Naprawdę warto rozsypywać potrzebującym go roślinom obornik bydlęcy! Pozbędziemy się dzięki temu problemów związanych z porostem tak mnogiej ilości przeróżnych żyjących na tym świecie roślin! W tej chwili i Ty możesz zostać przyjacielem roślinności!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo