reklama

Outscourcing pracowniczy – czy naprawdę jest taki zagadkowy?

Opublikowano:
Autor:

Outscourcing pracowniczy – czy naprawdę jest taki zagadkowy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleSłysząc słowo „outsourcing”, raczej kojarzy się nam ze zlecaniem pewnych czynności na zewnątrz naszej organizacji. Właśnie dlatego, dużo osób dziwi się po usłyszeniu hasła outsourcing pracowniczy? Czy coś takiego naprawdę funkcjonuje? Czy może pomóc ci w osiąganiu lepszych wyników twojego zespołu? A może jest to tylko wymysł działów HR?

Jak możesz z tego skorzystać?

Outsourcing pracowniczy, podobnie jak klasyczny outsourcing pozwala na duże zredukowanie kosztów w naszej firmie. Mowa tu nie tylko o ciężko zarobionych pieniądzach, ale tez naszym wartościowym czasie, który poświęcilibyśmy na samodzielne poszukiwanie pracownika. Polega on na wydzieleniu pewnych działań i zleceniu ich pracownikowi z zewnątrz, wraz z przeniesieniem pracownika do siedziby jego „nowego” pracodawcy. To dość prosty i łatwy w zorganizowaniu proces, oczywiście, jeżeli robimy to przy pomocy zaufanej agencji!

Szybko i na miejscu

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w szybki sposób możemy dostarczyć w swoje struktury wysoko wykwalifikowanych specjalistów, który z miejsca mogą stanowić o sile firmy. Co lepsze, możemy mieć pewność, że spełnią oni nawet najbardziej skomplikowane wymagania dotyczące naszej działalności. Przy tym wszystkim nie musimy się obawiać o kwestie typowo HRowe, gdyż zajmie się tym agencja, z którą współpracujemy! Właśnie tak! To ona zajmie się comiesięcznym wypłacaniem pensji, czy kwestiami takimi jak organizacja szkoleń, czy innymi, tego typu sytuacjami! Więcej na temat outsourcingu pracowniczego dowiesz się na https://lobohr.pl/outsourcing-pracowniczy-staje-sie-coraz-bardziej-popularny/

Wady tego rozwiązania

Łatwo się jednak domyślić, że wszystko, co ma zalety, musi mieć także wady. Tak naprawdę, to najbardziej znaczącą wadą outsourcingu pracowniczego jest to, że pracownik zatrudniony tą drogą może nie czuć się związanie personalnie z firmą. Gdzieś w jego głowie zawsze będzie to, że zatrudnia go jeden podmiot, a pracuje dla drugiego. Dla niektórych osób może to być trudna sytuacja. Inną kwestią może być „wrzucenie” go w wir pracy, bez możliwości dokładnego poznania współpracowników.

Podsumowanie

Outsourcing pracowniczy jest traktowany w naszym kraju wciąż jako nowinka, jednak mamy nadzieję, że ulegnie to zmianie w najbliższym czasie! To naprawdę bardzo pomocne narzędzie z zakresu human resources, którego siła będzie stale rosła! Zalecamy wam, żeby wziąć je pod uwagę, gdyż być może będzie bardziej opłacalne niż jakakolwiek rekrutacja od zera?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo