reklama

Po czym rozpoznać dobrego pracodawcę? 6 ważnych sygnałów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po czym rozpoznać dobrego pracodawcę? 6 ważnych sygnałów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleW zależności od pytanej osoby, udzieli ona innej odpowiedzi na pytanie o to, jakie cechy powinien mieć dobry pracodawca. Determinują to chociażby wyznawane w życiu wartości, posiadany status społeczny czy też na przykład sytuacja rodzinna. Warto jednak poznać kilka najpopularniejszych cech, które najlepiej są w stanie określić dobrego pracodawcę.

Potencjalny pracodawca powinien być komunikatywny 
Komunikatywność to bardzo pożądana cecha na większości płaszczyzn życiowych. W szczególności jest istotna u osób, które prowadzą własną firmę. Pracodawca rzetelny i w pełni profesjonalny powinien być otwarty na dialog i udzielać informacji na temat firmy niczym bardzo czytelna księga. Poprzez komunikatywność osoby zatrudniającej rozumie się także to, że jest w stanie bez problemu odpowiedzieć także na pytania, które mogą nieco różnić się od tych standardowych zadawanych przez pracownika. 

Pracodawca musi być wypłacalny 
Każdy z nas pracuje po to, by uzyskać środki niezbędne do pokrycia najważniejszych wydatków, jakie generuje codzienne życie, czy opłacenia rachunków. Z tego też powodu nie ma co ukrywać, że nawet najbardziej surowy czy apodyktyczny pracodawca, który wypłaca określone w umowie wynagrodzenie na czas zawsze będzie lepszy, niż taki, który pomimo łagodnego usposobienia zalega z wypłatą. 

Musi wiedzieć na jakich zasadach działa system motywacyjny 
Czynniki motywujące to niemalże gwarancja tego, że pracownik będzie dawał z siebie maksimum podczas wykonywania powierzonej mu pracy. Nie ma co ukrywać, że najlepszym motywatorem w tym przypadku są pieniądze. Warto więc, aby pracodawca w miarę możliwości nagradzał sumiennych i rzetelnych podwładnych premiami.

Nikogo nie faworyzuje 
Nie ma się co oszukiwać, że jakiekolwiek formy faworyzowania jednego pracownika kosztem kolejnego wzbudzają powszechny niesmak wśród reszty kadry. Dlaczego? Głównie dlatego, że pozostali podwładni mają nieustanne wrażenie, że jak bardzo by się nie starali i tak nigdy nie zostaną zauważeni na tle tej jednej osoby, która w oczach pracodawcy błyszczy bardziej, niż pozostałe. W związku z tym, idealny szef to z całą pewnością taki, który wszystkich traktuje z takim samym szacunkiem i poświęca taką samą ilość uwagi. 

Idealny szef potrafi zarządzać 
Trudno się nie zgodzić z faktem, że osoba będąca najwyżej w hierarchii danego miejsca pracy musi być asertywna i potrafić zarządzać. W przeciwnym wypadku szybko zapanowałby chaos i brak porządku. Pracownicy powinni znać swoje obowiązki i pracować możliwie jak najbardziej wydajnie. 

Potrafi doskonale zadbać o komfort pracy 
W pracy przeciętnie spędza się osiem godzin. Jest to znaczna część dnia, więc dobry szef powinien zadbać o to, by stanowiska pracownicze były wygodne, ergonomiczne oraz wyposażone w niezbędne sprzęty. Z całą pewnością wpływa to na efektywność i wydajność wykonywanych obowiązków. Firma sprzątająca Inwemer zapewnia swoim pracownikom całe niezbędne wyposażenie, zapewniając komfort i wygodę pracy. Sprawdź oferty pracy dla Inwemer, firmy która działa na terenie całej Polski, zapewniając ponad 7000 miejsc pracy.


Reasumując, idealny pracodawca to z bez wątpienia osoba, która w zależności od pytanej osoby będzie mieć inne cechy. Z całą pewnością jednak to, co w większości przypadków będzie się pokrywać to fakt bycia łatwym w obyciu, w pełni wypłacalnym co do należących się wynagrodzeń, dbającym o potrzeby podwładnych oraz potrafiącym dobrze zarządzać swoją kadrą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy