reklama

Podnośnik koszowy - kupić czy wynająć?

Opublikowano:
Autor:

Podnośnik koszowy - kupić czy wynająć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestylePrzy prowadzeniu dużej firmy budowlanej, remontowej i wykończeniowej, należy dysponować nie tylko doskonałymi fachowcami o wysokich umiejętnościach przy pracach murarskich, dekarskich i innych, ale i narzędziami.

Firma taka powinna mieć sprzęt budowlany do swobodnej dyspozycji. Przy pracach na wysokości nieoceniony jest podnośnik koszowy. Może on zastąpić z powodzeniem rusztowania. Czy warto go kupić, czy lepiej wynajmować w ramach prowadzonej budowlanej działalności gospodarczej? 

Kupno sprzętu budowlanego 

Podnośnik koszowy, podobnie jak i wiele innych sprzętów, można rzecz jasna kupić dla swojej działalności. Wydaje się to jak najbardziej uzasadnione zwłaszcza wtedy, gdy firma prężnie się rozwija, zleceń nie brakuje, a i wolne środki w budżecie firmowym znajdą się na takie inwestycje. 

Jednak trzeba mieć na uwadze, że kosztem generowanym przez zakup sprzętu budowlanego, w tym podnośnika koszowego, jest nie tylko jego cena. Podnośniki nie są tanie – ich cena dochodzi do kilkuset tysięcy złotych. Taniej kupić można używany sprzęt. 

Do tego trzeba doliczyć koszty konserwacji sprzętu, regularnych napraw czy wymiany części, które z czasem po prostu się zużywają. Do czasu, gdy podnośnik koszowy jest na gwarancji, koszty te bierze na siebie producent. Później właściciel musi sobie radzić sam. 

Opłacalną pod względem finansowym inwestycją będzie zakup podnośnika koszowego w sytuacji, gdy będzie on na co dzień używany i nie będzie przestojów w takim działaniu. W przeciwnym wypadku, gdy tylko w praktyce przez kilka dni w miesiącu budowlańcy będą potrzebować wykonywać prace na wysokości, być może lepszym rozwiązaniem będzie wynajem. 

Zalety i wady wynajmu urządzeń budowlanych 

Sporadyczne korzystanie z podnośnika koszowego stawia pod znakiem zapytania zasadność kupowania takiego kosztownego sprzętu na własność. Lepiej postawić na wynajem sprzętu budowlanego. To dobre wyjście, jeśli przedsiębiorca rozpoczyna prowadzenie działalności budowlanej, która nie jest bezpośrednio związana z codzienną pracą na wysokości. 

Zaletą wynajmu sprzętu budowlanego jest brak konieczności jego ubezpieczania, ponoszenia kosztów konserwacji i napraw. Dodatkowym atutem jest to, że nie trzeba wygospodarowywać na posesji przedsiębiorstwa miejsca na przechowywanie takiego urządzenia. Firma wynajmująca sprzęt budowlany robi to we własnym zakresie, przywozi sprzęt do klienta, a po zakończonym okresie wynajmu odbiera go.  Najemca nie musi zajmować się całkowitym serwisem urządzenia, co nie naraża go na dodatkowe, zupełnie nieprzewidziane koszty. 

Najlepiej przy nowej działalności na okres robót budowlanych wynająć podnośnik i za jego pomocą wykonać zaplanowane prace na wysokościach. Oszczędza się w ten sposób czas wymagany do ustawienia np. rusztowania budowlanego. Po okresie kilku miesięcy wynajmu trzeba sobie przeliczyć, czy rzeczywiście opłaca się taki model korzystania z podnośnika koszowego. Jeśli coraz częściej firma korzysta z takiego urządzenia, być może zasadne będzie jego kupienie na własność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy