reklama

Powrót za kierownicę w aspekcie wsparcia ze strony partnera.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powrót za kierownicę w aspekcie wsparcia ze strony partnera.  - Zdjęcie główne

Powrót za kierownicę w aspekcie wsparcia ze strony partnera.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Czy jazdy doszkalające muszą być w szkole jazdy. Jak pomóc partnerowi w przełamaniu strachu?

Samo zdanie na prawo jazdy to tylko część sukcesu bo posiadanie tego dokumentu nie świadczy bowiem o tym, jakim się jest kierowcą. Potrzebne jest jeszcze doświadczenie. A nawet gdy go trochę posiadamy, nie zawsze również oznacza to, że czujemy się pewnie za kierownicą. Długa przerwa w prowadzeniu pojazdu nie ułatwia całej sprawy ale czasem nie wiadomo co życie nam przyniesie. Nasuwa się jednak pytanie, jak radzić sobie z lękiem skutecznie, jeżeli nie dotyczy on bezpośrednio nas? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami naszych ekspertów a dowiesz się, jak wesprzeć partnera w przełamaniu towarzyszących lęków.

Jakie są przyczyny lęku przed powrotem za kierownicę?

Duża firma wynajmująca samochody LeasePlan opublikowałą swego czasu wyniki badań, z których wynika że panie siadają za kierownicą niemal że tak często, jak płeć przeciwna. Często jednak próbując wesprzeć się radami parnera taka próba kończy się kłótnią. Dlaczego? Jest tak bo niestety wielu z nas nie potrafi powstrzymać I głośno komentuje błędy jakie wykonujemy łącząc to z docinkami dotyczącymi naszych umiejętności jako kierowcy. Ze wspomnianych badań wynikało że zarówno panie, jak i panowie są wymagający względem. Do karcenia swojego partnera w trakcie kierowania pojazdem przyznaje się nawet 44% kobiet. W przypadku mężczyzn prezentuje się to na troszkę wyższym poziomie. Tak więc obawa przed powrotem do kierowania pojazdem po dłuższej przerwie często spowodowana jest strachem przed krytyką ze strony partnera. To jednak jeszcze nie wszystko.

Skąd jeszcze się bierze obawa przed jazdą samochodem?

Zdarza się również, że obawy przed powrotem do jazdy autem są spowodowane traumą, z jaką partner miał w przeszłości do czynienia. Bolesna stłuczka lub inna stresująca sytuacja na drodze mogła wywołać strach, która stały się przyczyną blokady przed wsiadaniem za kółko. Równie częstym powodem rezygnacji z jazdy autem jest również życie osobiste – co widać zwłaszcza na przykładzie kobiet, które z powodu rodziny, dzieci zostały w domu. O dziwo lęki te również towarzyszą często osobom, które z małej miejscowości przeniosły się do ogromnej metropolii. Duża liczba skrzyżowań z wyspą tzw Rond, pojazdów szynowych czy świateł kolizyjnych I bezkolizyjnych potrafi przygnębić zwłaszcza tych, którzy nigdy wcześniej nie jezdzili po tak dużym mieście. Argumentem często pojawiającym się który przemawi za całkowitym odstawieniem samochodu jest rozwinięta komunikacja miejska. Kiedy jednak po dłuższym czasie powraca się do jazdy własnym samochodem wtedy zaczynają pojawiać się problemy. Czy można temu jakoś zapobiec?

Czy można pomóc partnerowi/partnerce wrócić za kółko?

Obiekcje przed powrotem do jazdy samochodem towarzyszą zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Znacznie częściej jednak gorzej znoszą to panowie. Z czego to może wynikać? Jest tak ponieważ kulturowo wciąż uważa się że samochód to przedłużenie męskości. Tak więc to gównie mężczyźni uznawani są za urodzonych do tego, by świetnie radzić sobie za kółkiem i sprostać n awet największym wyzwaniom na drodze. Niestety jednak nie koniecznie tak bywa w rzeczywistości. W rezultacie więc, gdy coś nie idzie po ich myśli, bardzo to biorą do siebie. Nie powodzenia na jezdni źle znoszą także przedstawicielki płci pięknej. Zwłaszcza te które są perfekcjonistkami. Na drodze nie zawsze jednak musimy im to wychodzić... Jak więc skutecznie wesprzeć ukochaną osobę? Przede wszystkim warto zacząć od niepopełniania najczęstszych błędów w stosunku do partnera, który nie potrafi się odnaleźć za kółkiem. Oto one.

Brak wiary w siebie|swoje umiejętności

Brak wiary w swoje umiejętności bardzo często wynika z braku wsparcia ze strony ukochanej osoby. W parze ze złośliwymi dogryzkami ze strony partnera czy partnerki, który znajduje się obok I wywiera dyskomfort w trakcie jazdy samochodem. Dlatego niezmiernie istotne jest okazanie zrozumienia osobie, która nie potrafi się odnaleźć w roli kierowcy.

Niesprzyjająca atmosfera w samochodzie

Niemiłe docinki I Przykre komentarze często są również przyczyną, który negatywnie oddziaływuje na kierowcę i jego styl jazdy. Dlatego też, jeśli pragniesz pomóc swojemu partnerowi w pokonaniu stresu - zadbaj o miłą atmosferę w trakcie jazdy albo zostań w domu.

Szkoła Jazdy w ruchu ulicznym z instruktorem nauki jazdy czyli jak znaleźć jazdy doszkalające.

W sytuacji, gdy Twoja druga połówka w dalszym ciągu nie czuje się pewnie za kierownicą w trakcie jazdy - zaskocz go/ją i wykup kurs doszkalające. To bardzo proste, wystarczy trochę poszukać w wyszukiwarce wpisując odpowiednią frazę bezpośrednio powiązaną z miastem w kótrym mieszkacie np jazdy doszkalające poznań lub szkoła jazdy poznań

Takie wsparcie z profesjonalnym ekspertem w dziedzinie nauki jazdy przyniesie lepsze efekty niż próbowanie na siłę z nieprzebierającym w słowach partnerem bądź partnerką. Szkoła jazdy pomoże bliskiej Ci osobie pozbyć się problemów z jazdą samochodem, dzięki czemu Twój partner szybciej nabierze pewności siebie I wzmocni swoje umiejętności.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE