Reklama

Poznaj 7 największych korzyści, płynących z jazdy na rowerze stacjonarnym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Poznaj 7 największych korzyści, płynących z jazdy na rowerze stacjonarnym - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Korzyści płynących z ćwiczeń wykonywanych na rowerze stacjonarnym jest całe mnóstwo. Poprawa kondycji, spalanie tkanki tłuszczowej i wysmuklenie sylwetki, wydolniejsze płuca i lepiej ukrwione serce – to zaledwie kilka z nich. Poniżej przedstawiamy 7 najważniejszych zalet płynących z tej aktywności fizycznej. Zapraszamy do lektury!

Korzyść numer 1: poprawia działanie układu krążeniowego

Regularny wysiłek fizyczny na rowerze stacjonarnym zwiększa ukrwienie układu sercowego. Sam mięsień sercowy pracuje sprawniej. Zdecydowanie spada ryzyko zapadnięcia na choroby układu krwionośno-naczyniowego. Spada też poziom złego cholesterolu.

Korzyść numer 2: wzmacnia układ oddechowy

Jazda na rowerze stacjonarnym wpływa pozytywnie na objętość płuc, zdecydowanie ją zwiększając. Z czasem organizm jest w stanie lepiej się dotlenić przy wykonywaniu mniejszej liczby wdechów. Regularnie uprawiając tę formę sportu, zapomnisz o zadyszkach.

Korzyść numer 3: poprawa kondycji

Aby zwiększyć kondycję, warto stosować interwały, czyli raz jeździć w szybszym, a raz w dużo wolniejszym tempie. Wystarczy około 30 minut takiej jazdy, aby poprawić swoją kondycję. Interwały warto powracać około 3 razy w tygodniu. Powinny być urozmaiceniem treningu, ale nie determinować go. Najbardziej sprawdza się tempo umiarkowane przy czasie trwania treningu 45-60 minut i regularności na poziomie 5-6 razy w tygodniu.

Korzyść numer 4: spala kalorie

W przypadku średniej intensywności treningu można mówić o spaleniu nawet 500 kalorii w ciągu godziny jazdy. Nie tylko utrata tkanki tłuszczowej, aby również poprawia wyglądu sylwetki oraz lekkie zarysowanie mięśni pośladów, ud i łydek również stanowią niewątpliwą korzyść płynącą z tej formy ruchu. Regularna jazda na rowerze działa ujędrniająco na skórę, a także pozwala poradzić sobie z cellulitem. Wsparcie w procesie odchudzania, poza zbilansowaną dietą, mogą dać Ci kreatyny.

Korzyść numer 5: wspiera układ kostny

Dzięki regularnym treningom na rowerze stacjonarnym można uchronić układ kostny przed utratą gęstości kości – procesem z jednej strony naturalnym, z drugiej zaś niepożądanym. Jeżdżąc na rowerze poprawisz ruchomość stawów, poprawisz masę kostną i mineralizację. Zapobiegniesz w ten sposób osteoporozie, która dotyka wielu nieaktywnych seniorów.

Korzyść numer 6: poprawa samopoczucia

Jeżeli każdego dnia odczuwasz silny stres i napięcie spowodowane pracą, jazda na rowerze, nawet pół godziny dziennie, pozwoli Ci zdecydowanie poprawić sobie samopoczucie. Wysiłek fizyczny zredukuje stres, a wydzielające się endorfiny zadbają o poczucie odprężenia i relaksu.

Korzyść numer 7: aktywność niezależna od pogody

Osobom początkującym zdecydowanie łatwo jest się zniechęcić. Wystarczy brzydszy dzień czy deszcz, aby zaprzestać treningu i zerwać z tak ważną regularnością. W początkowej, kruchej motywacji pomaga rower stacjonarny. Jest dostępny dla Ciebie niezależnie od pogody za oknami. Możesz jeździć na nim o dowolnej porze, na przykład podczas oglądania swojego ulubionego filmu czy kolejnego odcinka serialu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE