Reklama

Praca. Pilnie zatrudnię kierowcę za 12 tysięcy złotych! W jakich branżach brakuje pracowników?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Praca. Pilnie zatrudnię kierowcę za 12 tysięcy złotych! W jakich branżach brakuje pracowników? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zastanawiasz się nad zmianą pracy i jesteś przedstawicielem jednego z tych zawodów? To idealny moment na zmianę miejsca pracy. Na rynku brakuje budowlańców, kierowców, ale i pielęgniarek. Sprawdź ile możesz aktualnie zarobić zmieniając pracę.

Mimo że z powodu pandemii rynek pracy zwolnił, to nie wszystkie branże zmagają się z tym problemem. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotowały Barometr zawodów, dzięki czemu możemy sprawdzić w jakich branżach najbardziej brakuje pracowników.

 

Jesteś przedstawicielem branży produkcyjnej? W tej branży największe zapotrzebowanie występuje na:

·         elektryków,

·         elektromechaników,

·         krawców,

·         pracowników produkcji odzieży,

·         operatorów obrabiarek skrawających,

·         robotników obróbki drewna,

·         stolarzy,

·         spawaczy,

·         ślusarzy.

Problemy kadrowe występują też w branżach medyczno-opiekuńczej. Niestety niskie wynagrodzenie nie jest w stanie zachęcić młodych pracowników do podejmowania pracy, a ta dodatkowo wymaga długiego i kosztownego procesu kształcenia. Z jakimi brakami zmaga się branża medyczna?

 

Największe braki występują na stanowiskach:

·         lekarzy,

·         masażystów,

·         opiekunów osób starszych,

·         ratowników medycznych,

·         pielęgniarek i położnych.

 

Oferty pracy w łodzi doskonale obrazują największe braki kadrowe. Zapoznając się z ofertami w popularnym serwisie GoWork, znajdziemy szereg ofert zarówno dla kierowców, czy budowlańców, gdzie zarobki mogą robić wrażenie. Stawki bardzo często przekraczają średnią krajową.

Stan branży spożywczo-gastronomicznej

Mimo iż wydawać by się mogło, że lockdawn najmocniej dotknął branże spożywczo-gastronomiczne i to w nich liczba ofert będzie najniższa, to sytuacja wygląda zgoła inaczej. Część przedsiębiorców nie poradziła sobie z przetrwaniem w trakcie kryzysu, jednak na ich miejsce powstaje szereg nowych miejsc. Tylko w samej Łodzi znajdziemy oferty na kelnerów czy kucharzy.

Sytuacja w szkołach zaczyna się stabilizować?

Jeżeli planujesz w niedługim czasie związać swoją przyszłość z nauczaniem, to wchodzisz na rynek w idealnym momencie. Z brakami kadrowymi borykają się szkoły, a zwłaszcza szkoły zawodowe i branżowe. Tam brakuje najwięcej fachowców. Rynek nauczycieli z roku na rok traci kolejnych wykwalifikowanych pracowników na rzecz sektora prywatnego, ale i z powodu przechodzenia na emeryturę i braku nowej, młodej kadry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE