Aparat fotograficzny na komunię
Aparat fotograficzny to jedna z propozycji prezentów komunijnych. To z pewnością świetny upominek dla dzieci, które wykazują zainteresowanie fotografią, a ich smartfon jest pełen zdjęć. Można zdecydować się zarówno na tradycyjny aparat fotograficzny, jak i polaroid.Cena zakupu aparatu cyfrowego to od 150 złotych wzwyż. W przypadku polaroidów należy liczyć się z kosztem od 200 złotych wzwyż. W tym przypadku trzeba doliczyć zakup dodatkowych wkładów – około 20-30 złotych za dziesięć sztuk.
Elektryczna hulajnoga na komunię
W ostatnich czasach dużą popularnością cieszą się elektryczne hulajnogi. To marzenie niemal każdego dziecka. Tym bardziej, że dzieci w wieku komunijnym najczęściej mają już rower i marzą o innym środku komunikacji i zabawy. Hulajnoga elektryczna z pewnością zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najprostszymi modelami można przejechać około dziesięć kilometrów na jednym ładowaniu. Hulajnogą dla dzieci można rozpędzić się do około piętnastu kilometrów na godzinę.Koszt zakupu podstawowej hulajnogi elektrycznej to około 500-1 000 złotych.
Czytnik e-booków na komunię
Wbrew pozorom dziewięcioletnie dzieci mogą być molami książkowymi. Coraz częściej rodzice starają się zarazić swoje pociechy pasją do książek. Czytnik e-booków to świetne rozwiązanie dla dziecka. Nie musi nosić ze sobą ciężkich książek, a wszystkie ulubione tytuły ukryte są w jednym urządzeniu. Zaleca się wybranie modelu z funkcją ograniczania emisji niebieskiego światła – jest to rozwiązanie bezpieczniejsze dla wzroku dziecka.Cena zakupu czytnika e-booków to około 150-600 złotych.
Powerbank na komunię
Kolejnym sprzętem elektronicznym, który może okazać się idealnym prezentem dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej, jest powerbank. Współcześnie dzieci spędzają wiele czasu ze smartfonami zazwyczaj noszą je ze sobą do szkoły. To nie tylko sposób na rozrywkę, ale również dzięki telefonom rodzice mają stały kontakt ze swoimi pociechami. Jeżeli więc urządzenie rozładuje się w ciągu dnia, energia z powerbanka może okazać się bezcenna. Podczas wyboru odpowiedniego modelu powinniśmy kierować się nie tylko wzornictwem, ale także pojemnością.Koszt zakupu powerbanka o pojemności 20000 mAh to około 130-200 złotych.
Dron na komunię
Popularnym prezentem komunijnym ostatnich czasów jest dron. Bezzałogowe maszyny latające to marzenie wielu dzieci. Taki upominek wprawi w zachwyt i z pewnością zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zakup drona należy skonsultować z rodzicami, ponieważ to na nich spadnie odpowiedzialność za nauczenie dziecka obsługi maszyny. Ponadto jej użycie wymaga wolnej przestrzeni, nie sprawdzi się więc w centrach miast.Cena drona uzależniona jest od zaawansowania modelu oraz funkcji, które oferuje maszyna. Najprostsze sprzęty to koszt od 200 złotych wzwyż. Zaawansowane modele to natomiast wydatek rzędu od 1000 złotych wzwyż.
Zegarek na komunię
Prezentem, który uchodzi za jeden z klasyków komunijnych, jest zegarek. Duża dostępność różnorodnych modeli sprawia, że nawet dziewięciolatki chętnie noszą tego typu gadżety. W przypadku dzieci najlepiej wybrać zegarek z paskiem wykonanym z tworzywa sztucznego, łatwego w utrzymaniu czystości. Warto rozważyć model wodoodporny, aby dziecko podczas zabawy przypadkowo nie zniszczyło urządzenia. Dodatkowym atutem są funkcje takie jak podświetlenie, stoper czy kompas.Koszt zakupu zegarka idealnego dla dziewięciolatka to około 100-350 złotych.
Podczas uroczystości, którą jest Pierwsza Komunia Święta, należy pamiętać przede wszystkim o wymiarze duchowym tego wydarzenia. Warto zastanowić się nad dodatkiem do prezentu w formie Biblii dla dzieci lub medalika.
Jak sfinansować prezent?
Jeżeli brakuje nam pieniędzy możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas większą kwotę można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.