Reklama

Przekłuwanie uszu dzieciom - za i przeciw

Opublikowano:
Autor:

Przekłuwanie uszu dzieciom - za i przeciw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Pierwszą biżuterią małych dziewczynek zazwyczaj są bransoletki i kolczyki. Tymi przedmiotami przeważnie obdarowujemy maleństwa podczas Chrztu Św., Komunii Św., a także w dniu urodzin lub innych okazji. Jednak, żeby można było przyozdobić naszą małą księżniczkę to najpierw trzeba przebić jej uszka. Wiele rodziców co do tej decyzji ma sporo wątpliwości ale czy słusznie? Przeczytaj o tym w dalszej części artykułu “Przekłuwanie uszu dzieciom - za i przeciw.”

Przekłuwanie uszu

Przekłuwanie uszu małym dziewczynkom to temat bardzo kontrowersyjny. Znajdą się zarówno osoby, które uznają to za świetny pomysł, jak i takie które nie chcą podejmować takiej decyzji bez zgody dziecka. Jest grono rodziców, którzy uważają, że przebicie uszu w młodym wieku sprawi, że dziecko nie będzie pamiętało bólu ani strachu, a każda dziewczynka powinna nosić kolczyki.

Rodzice, którzy są przeciw uważają, że nie powinno się podejmować decyzji za malucha, że to dziecko jak podrośnie powinno zdecydować o swoim ciele. Jednak, których rodziców jest więcej? Tych co są za? A może tych co są przeciw?

Kolczyki dla dziecka

Zdecydowanie więcej rodziców jest za tym aby przekłuć uszy maleństwu i założyć piękne lśniące kolczyki dla dziecka. Dlaczego? Każda mama wie, jak kobiety kochają biżuterię. Małe dziewczynki również uwielbiają świecidełka i bardzo prawdopodobne, że w przyszłości również będą chciały założyć takie kolczyki naśladując swoją mamę.

A co z powikłaniami, które mogą wystąpić po zabiegu przekłuwania? Kochani rodzice mogą, ale nie muszą. Nikt nie może mieć pewności, że dziecko mające zabieg przekłuwania uszu będzie mieć powikłania. Najważniejsze jest to aby wybrać odpowiednią kosmetyczkę i zachować właściwą higienę miejsca przekłucia. Wszystko się może zdarzyć, jednak nie trzymajmy maluchów pod kloszem, nie chuchamy i dmuchamy. Pozwólmy im poznać czym jest ból - oczywiście w granicach rozsądku.

Od pierwszych dni życia pomagamy maluchom wyrabiać tolerancję na ból czy strach, wychowujemy i uczymy. Nie wychowujmy dzieci, które w przyszłości, bez rodziców nie dadzą sobie rady. To właśnie my rodzice czasem musimy zdecydować za nasze dzieci. I przebicie uszu to nie jest decyzja, która niesie za sobą jakieś poważne konsekwencje. Jeśli nasze dziecko w przyszłości nie będzie chciało nosić kolczyków to żaden problem. Kolczyki odda lub sprzeda, a dziurki zarosną. Mamo, Tato, róbcie to co mówi wam serce, a nie znajomi czy media. To właśnie wy powinniście być dumni z waszego dziecka, z jego zachowania oraz wyglądu.

Jeśli więc zdecydujecie się przekłuć uszy to wybierzecie dla dziecka kolczyki dostosowane do jego wieku. Dzięki temu maluch będzie wyglądał pięknie i będzie bezpieczny, a kolczyki będą pamiątką na całe życie. Pamiętajcie jednak aby wybrać, te wykonane z prawdziwego złota lub srebra, które nie powodują alergii czy ropienia uszu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE