reklama

Pyłek kwiatowy

Opublikowano:
Autor:

Pyłek kwiatowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestylePyłek kwiatowy, znany też pod nazwą pyłek pszczeli, nie jest może tak popularnym produktem jak miód, jednak z pewnością warto wykorzystać jego wyjątkowe właściwości. Co to właściwie jest? Kto powinien się nim szczególnie zainteresować? Poznaj odpowiedzi na istotne pytania!

Czym jest pyłek pszczeli?

Jest to pyłek pokrywający pręciki roślin, zebrany z kwiatów przez pszczoły zbieraczki. Pyłek zostaje zmieszany z nektarem i ze śliną pszczół i przeniesiony do ula. Owady umieszczają go w komórkach plastrów - substancja ta po dalszym przetworzeniu stanowi źródło pożywienia pszczół. W hodowlach pyłek pszczeli pozyskuje się dzięki specjalnym sitom, które umieszcza się przy wlotach do uli. Zanim produkt trafi do sklepów i aptek, należy go jeszcze wysuszyć. Kolor pyłku zależy od tego, z jakich roślin został pobrany - zazwyczaj jest żółty lub ciemnobrązowy.

Co można znaleźć w pyłku kwiatowym?

Ten pszczeli produkt jest bogactwem wielu różnych minerałów i witamin. Zawiera także dużo białka i różne cukry - ustalono, że w pyłku pszczelim znajduje się około 250 związków chemicznych. Właśnie to decyduje o jego niezwykłych właściwościach odżywczych. Pyłek kwiatowy jest między innymi źródłem wapnia, żelaza, magnezu, krzemu, manganu, miedzi, chromu, selenu oraz molibdenu. Znajdują się w nim witaminy z grupy B, a także witamina PP i C, A, H i D. Nie można też zapomnieć o fitohormonach i enzymach, które są odpowiedzialne za procesy metaboliczne w organizmie ludzkim.

Na co pomaga?

Ze względu na wysoką zawartość białka pyłek pszczeli polecany jest osobom na diecie odchudzającej, a także wegetarianom. Dobrze o nim pamiętać, jeśli chce się odtruć organizm i oczyścić wątrobę, a także uregulować działanie narządów wewnętrznych. Ten naturalny produkt poprawia też odporność i wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wiele osób spożywa go, by wzmocnić się po kuracjach antybiotykowych i w stanach osłabienia, świetnym pomysłem jest włączenie go do swojej diety w okresach przejściowych, gdy nietrudno jest się przeziębić. Ten pszczeli produkt zalecany jest również cierpiącym na depresję i nerwicę.
Pyłek pszczeli znajduje też zastosowanie w kosmetyce. Działa korzystnie na skórę i poprawia wygląd włosów. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że skóra wygląda młodziej - jest elastyczniejsza, gładsza i zregenerowana. Z kolei szampony z pyłkiem zwalczają łupież, regenerują skórę głowy i zapobiegają wypadaniu włosów.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pyłku kwiatowym, poszukaj informacji na blogu https://www.miodoterapia.pl/produkty-pszczele/pylek-kwiatowy/. Chcesz zaopatrzyć się w ten wyjątkowy naturalny produkt? Sklep internetowy Słoik Miodu to miejsce, w którym można znaleźć najlepsze produkty pszczele.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo