Reklama

Reklama

Schodołazy używane – czy taki zakup ma sens?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Schodołazy używane – czy taki zakup ma sens? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Dzięki współczesnej technologii osoby niepełnosprawne, które są zmuszone do wykorzystania wózka inwalidzkiego przy poruszaniu się mogą pokonywać bariery architektoniczne, z którymi wcześniej miały problem. To wszystko dzięki schodołazom, zwanym także jako transportery schodowe. Dzięki nim przy pomocy opiekuna można łatwo i szybko poruszać się bez schodach, a całość procesu nie jest męcząca, ani trudna dla osoby, która kieruje takim transporterem. Niestety schodołazy to dość drogie urządzenia, więc nie każdego stać na zakup nowego. Na szczęście na rynku urządzeń używanych można znaleźć transportery schodowe, które są w dobrym stanie i rozsądnej cenie.

Reklama

W jakich sytuacjach schodołazy używane górują nad nowymi?

Przede wszystkim należy pamiętać, że schodołazy to drogie urządzenia, które nie są czasem do osiągnięcia przez biedniejsze rodziny. Ponadto nie warto inwestować około dziesięciu tysięcy złoty, a nawet dwa razy tyle w transporter schodowy dla osoby, która jest w czasie rehabilitacji, która potrwa dość krótko. W takiej sytuacji można pomyśleć nad zakupem używanego urządzenia i późniejszym go odsprzedaniem. Schodołazy dobrej firmy są w stanie wytrzymać długie lata i bardzo często posiadają niekrótkie gwarancje, więc nie ma niebezpieczeństwa zainwestowania w sprzęt, który okaże się awaryjny i wyraźnie odbije się na miesięcznym budżecie rodziny. Kiedy zdecydujemy się już na zakup używanego transportera pozostaje jedna kwestia. Czy zakupić schodołaz gąsienicowy, a może kroczący? Każdy z tych typów ma swoje plusy oraz minusy. Do zalet gąsienicowego należy dobra cena, prostota obsługi i zaawansowanie technologii, lecz jego waga wpływa na wygodę transportu. Wciąż montuje się takie ułatwienia jak rozdzielenie podstawy od uchwytu, dzięki czemu masa do przeniesienia jest rozłożona, lecz wciąż jest to spora wada. Wersje kroczące są trudniejsze w obsłudze, lecz cechuje je znacznie mniejsza waga i większa ergonomia.

Jakie są alternatywy do zakupu używanych schodołazów?

W wypadku krótkotrwałego pobyty na wózku warto zastanowić się nad skorzystaniem z rynku używanych schodołazów. Ceny wahają się od 300 złoty do 450 netto za jeden miesiąc. W wypadku wynajmu rocznego liczby te wynoszą od 2900 do 4200 złoty netto za rok, więc jest to dobry wybór dla osób, które są w trakcie rehabilitacji, a nie chcą inwestować fortuny w nowy transporter schodowy. Jak widać rynek schodołazów jest niezwykle bogaty i każdy znajdzie coś dla siebie, a osoby zmuszone do korzystania z wózka inwalidzkiego będą mogły bezpiecznie i normalnie poruszać się po mieście.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE