Reklama

Skoki spadochronowe w tandemie – to już ostatnia szansa!

Opublikowano:
Autor:

Skoki spadochronowe w tandemie – to już ostatnia szansa! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Chcesz skoczyć ze spadochronem w tandemie? W tym sezonie to ostatnia szansa, aby spełnić swoje marzenia!

Skoki spadochronowe w tandemie to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby wziąć udział w niesamowitej przygodzie. To szansa, aby doznać emocji towarzyszących profesjonalnym skoczkom spadochronowym bez potrzeby uczestniczenia w długotrwałych i kosztowych szkoleniach.

Ze skoków tandemowych można korzystać tylko w sezonie od wiosny do jesieni, dlatego to już ostatni dzwonek, aby dokonać rezerwacji i spełnić swoje sny o locie w przestworzach!

Czym jest skok spadochronowy w tandemie?

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się w parach, a mianowicie biorą w nich udział pilot i pasażer tandemu, którzy złączeni są specjalną uprzężą tandemową.

Swoje początki skoki spadochronowe tego rodzaju mają w Stanach Zjednoczonych, gdzie na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych opracowano pierwszy spadochron tandemowy wraz z uprzężą do skoku. W Polsce wyposażenie tego rodzaju zaczęto stosować od lat dziewięćdziesiątych – obecnie skoki w tandemie są dostępne niemalże w każdym regionie w kraju.

Pilotem w tandemie jest instruktor posiadający odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Pasażerem może zostać z kolei niemalże każdy, kto chciałby spełnić swoje marzenia.

Do skoku w tandemie nie potrzeba żadnego specjalnego przygotowania, między innymi badań lekarskich, treningów czy szkoleń. Główne przeciwwskazania dotyczą złego stanu zdrowia oraz zbyt wysokiego ciężaru ciała – powyżej 100-110 kilogramów w zależności od używanego sprzętu spadochronowego.

Jak skacze się w tandemie?

Pierwszym krokiem jest dokonanie rezerwacji na swój skok tandemowy. Dzisiaj to bardzo proste, ponieważ można zrobić to za pośrednictwem internetu. Na stronie internetowej https://skacz.pl można już teraz dokonać szybkiej rezerwacji on-line na skoki odbywające się w różnych zakątkach kraju. Skok można kupić także jaki upominek!

Wybranego dnia należy stawić się w ośrodku spadochroniarskim na kilka godzin przed planowanym terminem skoku. W tym czasie uczestnik podpisuje odpowiednią umowę i przechodzi przez etap przygotowań. Obejmują one głównie krótki instruktaż informujący o zasadach bezpieczeństwa skoku, odebranie wyposażenia takiego jak gogle i kombinezon.

Gdy uczestnicy skoku są już przygotowani, wchodzą do samolotu, który wynosi ich na wybraną wcześniej wysokość 3000 albo 4000 metrów. Wysokość można określić przy rezerwacji skoku. Co wybrać?

Wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania. Pod tym terminem kryje się spadanie w przestworzach bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. To ten najbardziej emocjonujący moment całego skoku, ponieważ jego uczestnicy lecą wtedy bez żadnych ograniczeń w kierunku ziemi – z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!

W przypadki wyskoku z wysokości 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Na wysokości około 1500 metrów ma miejsce otwarcie czaszy spadochronu. Potem następuje kilkuminutowe szybowanie aż do miękkiego lądowania.

Całe to niesamowite wydarzenie może być również nagrywane – wystarczy wybrać usługę rejestracji, aby otrzymać niesamowity film oraz zdjęcia ze swojego wyczynu i zapamiętać go na jeszcze dłużej.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Za spełnienie swoich marzeń, czyli skok spadochronowy w tandemie wcale nie trzeba zapłacić bardzo dużo. Na ostateczną cenę wpływają głównie polityka cenowa ośrodka spadochroniarskiego, wybrana wysokość lotu, dodatkowe usługi, ale również dostępne promocje.

Za skok spadochronowy z wysokości 3000 metrów trzeba na ogół zapłacić około 550 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Osoby chcące zarejestrować swój wyczyn muszą liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu 200-300 złotych zależnie od wybranej metody rejestracji.

Warto spieszyć się z rezerwacją skoków spadochronowych w tandemie w tym roku – do końca sezonu pozostało już niewiele czasu. Kolejny sezon skoków tandemowych rozpoczyna się wiosną przyszłego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE