Reklama

Sprowadzenie ciała do Polski. Jakie formalności niezbędne?

Opublikowano:
Autor:

Sprowadzenie ciała do Polski. Jakie formalności niezbędne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Otrzymanie tragicznej informacji o śmierci bliskiej osoby to cios paraliżujący przygotowywanie wszelkich formalności wymaganych do realizacji uroczystości pogrzebowej. Kwestia organizacji pochówku to tym bardziej twardy orzech do zgryzienia, kiedy w grę wchodzi konieczność sprowadzenia ciała z obszarów zagranicznych. Jaka procedura wówczas obowiązuje? Sprawdź w dalszych fragmentach.

Wymagane papiery

Niezbędne okazuje się przede wszystkim zwrócenie uwagi na kilka istotnych aspektów formalnych do jakich zalicza się w pierwszej kolejności wypełnienie specjalnego wniosku kierowanego do starosty danego miejsca, w którym odbyć się ma pochówek. Następnie, poszukuje się firmy – profesjonalistów typu zakład pogrzebowy Jakubisiak, za pośrednictwem którego odbędzie się logistycznie opracowany transport zwłok zmarłego bliskiego. Koniecznie wybierajmy wyłącznie sprawdzone przedsiębiorstwa z dużą renomą oraz doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu formalności. Dzięki temu nie będzie problemów technicznych, a tak poważny temat jak pochówek naszego krewnego zostanie zrealizowany z należytą czcią oraz z dopełnieniem każdego, nawet najdrobniejszego elementu. Eksperci z wyżej wymienionej firmy Jakubisiak to natomiast wysokiej klasy fachowcy w swojej dziedzinie, którzy zapewniają sto procent dokładności, czysty profesjonalizm, a potwierdzeniem tego jest ich ponad piętnastoletnie funkcjonowanie na rynku. Takim punktom usługowym jak najbardziej można śmiało zaufać.

Sprawy pieniężne

Niestety, samo wydanie pozytywnej decyzji odnośnie sposobności sprowadzenia zwłok z obszarów zagranicznych przez właściwy organ konsularny kraju to tylko część poważnych formalności jakie nas czekają, gdy staniemy w obliczu realizacji transportu międzynarodowego zwłok. Bardzo istotnym aspektem okazują się w tym względzie również finanse. Problemem jest brak posiadania przez zmarłego ubezpieczenia, które zapewniałoby pokrycie tego rodzaju wydatków. Jeżeli nasz krewny nie miał takiej polisy, niestety ale odpowiedzialni za jego pochówek będą zmuszeni pokryć koszty samodzielnie. Nie ma jednej stałej kwoty z tym związanej, ponieważ wszystko to kwestia odległości, jaką trzeba będzie pokonać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE