Reklama

Środki do czyszczenia łazienki - przegląd i porady

Opublikowano:
Autor:

Środki do czyszczenia łazienki - przegląd i porady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Producenci zaskakują coraz większym wyborem środków przeznaczonych do czyszczenia łazienki i toalety. Obecnie mamy do dyspozycji już nie tylko klasyczne żele do toalet czy mleczka do czyszczenia, ale także wiele innych produktów, które kuszą zarówno niską ceną jak i swoimi właściwościami. Które z nich są faktycznie najbardziej potrzebne, a które można sobie darować? Postanowiliśmy to sprawdzić i zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego przeglądu najpopularniejszych środków do czyszczenia łazienki.

Kostki do WC

Zaczynamy od specyfików przeznaczonych do czyszczenia toalet. Kostki do WC to jeden z najczęściej stosowanych preparatów do tego typu zadań. Są one używane, by w toalecie zapewnić idealną czystość. Jej utrzymanie nie jest kwestią wyłącznie estetyczną, ale odgrywa olbrzymią rolę jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Muszla toaletowa to miejsce, w którym rozwija się mnóstwo bakterii oraz grzybów. Jak się okazuje, mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Jedną z największych zalet kostek do WC jest to, że działają one zawsze po naciśnięciu spłuczki. Ich zastosowanie spowoduje zatem mniejszy nakład pracy niż w przypadku zastosowania żelu do WC, jednak nie należy ograniczać się wyłącznie do kostek. Kostki toaletowe znajdują się w plastikowych koszyczkach. Obecnie jednak coraz więcej jest kostek bez koszyczków, o żelowej konsystencji, które są przyklejane bezpośrednio do ścianki muszli. Sprawia to, że unika się stosowania plastikowego koszyczka, który także może być siedliskiem wielu bakterii. Jeżeli zastosujemy w swojej toalecie kostki do WC, jej powierzchnia będzie zmywana nie tylko przez samą wodę, ale także przez płyn, który zawiera szereg substancji dbających o higienę i bezpieczeństwo. Zastosowanie kostki do WC sprawia także, że zmniejszone jest osadzanie się kamienia, który także negatywnie wpływa na komfort korzystania z toalety.

Inne zalety kostki do WC

Na tym jednak nie kończą się zalety kostki do WC. Mogą one być jednorazowe, ale dostępne są także te posiadające wymienialne wkłady. Dzięki temu rozwiązanie to jest niezwykle korzystne dla naszego portfela, a przy tym jest bardziej ekologiczne ze względu na to, że nie kupujemy kolejnych plastikowych opakowań. Należy jednak pamiętać, by nie używać jednej zawieszki przez bardzo długi czas, ponieważ może to spowodować, że nagromadzi się na niej zbyt dużo bakterii. Warto jednak mieć na uwadze to, że kostki do WC służą raczej do codziennej higieny, zapewniając działanie antybakteryjne. Zdecydowanie nie usuną za nas większych zabrudzeń. W tym celu musimy użyć innych środków, takich jak żele do toalet.

rodkidoczyszczeniatoalet-wc

Żele do WC

Będą one niezbędne jeżeli zamierzamy pozbyć się większych zanieczyszczeń. Zwykle środki te zawierają bardzo wygodne aplikatory, które występują w formie tak zwanego “dzióbka”. Sprawia to, że ich aplikacja staje się niezwykle łatwa i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy, że poleje się powierzchnię muszli toaletowej odpowiednim żelem. Warto jednak wybrać taki żel, który będzie dość gęsty. Dzięki temu nie spłynie on po niemal pionowych ściankach muszli, lecz zapewni długie utrzymywanie się na ich powierzchni, a przez to lepsze właściwości czyszczące. Obecnie dostępne na rynku żele do WC zawierają także środki odkamieniające, co sprawia, że nie jest potrzebne stosowanie dodatkowych odkamieniaczy. Dzięki tym środkom nie tylko zostaje zlikwidowany kamień, który już powstał, ale najnowsze żele do WC zapobiegają także ponownemu osadzaniu się kamienia i innych osadów. Sprawia to, że kolejne czyszczenie łazienki staje się zdecydowanie prostsze i mniej czasochłonne. Żele polecane są do najcięższych zabrudzeń. Kolejną zaletą żelu do toalet jest to, że usuwa on nieprzyjemne zapachy z naszej toalety, dzięki czemu korzystanie z niej jest zdecydowanie przyjemniejsze. Sprawdzone żele do WC znajdują się pod adresem https://eurochemia.com/30-zele-do-wc.

Krążki do toalet

Żelowe krążki do toalet są alternatywą dla tradycyjnych kostek. Zawierają one bardzo podobne składniki, które także mają właściwości dezynfekujące i odkamieniające, ale ze względu na brak plastikowych opakowań należą one do rozwiązań dużo bardziej higienicznych. Ich aplikacja także jest niezwykle prosta. Wystarczy, że wyciśniemy je z aplikatora na ściankę toalety. Nasze dłonie nie mają styczności z brzegiem muszli, dzięki czemu unikamy kontaktu z bakteriami. Ze względu na swoją konsystencję żelowe krążki bardzo dobrze trzymają się muszli toaletowej. Powinniśmy umieszczać je w takim miejscu, aby woda ich dotykała i stopniowo rozpuszczała, uwalniając aktywne substancje czyszczące. Żelowe krążki występują w wielu wariantach zapachowych i kolorystycznych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć preparat, który będzie dopasowany do jego potrzeb.

Kostki do spłuczki

Mają one działanie bardzo podobne do kostek do WC. Różnią się jednak sposobem aplikacji, który w przypadku kostek do spłuczki jest odrobinę trudniejszy. Zamiast zawieszać kostkę na brzegu muszli, wrzuca się ją do pojemnika, w którym gromadzi się spłukiwana woda. Nad kostkami do WC mają one jednak taką przewagę, że rozwiązanie to jest dużo bardziej higieniczne. Kostki do spłuczki działają podczas każdego spuszczenia wody, podobnie jak kostki do WC mają właściwości antybakteryjne i dezynfekujące. Zapobiegają także osadzaniu się kamienia. Poza zapewnianiem przyjemnego zapachu kostki do spłuczki barwią także wodę na różne kolory. Najczęściej spotykane na rynku barwy kostek do spłuczki to niebieski, zielony i fioletowy. Jeśli woda w toalecie traci swoje zabarwienie, oznacza to, że należy użyć nowej kostki, ponieważ stara została już rozpuszczona. Kostki do spłuczki sprzedawane są w opakowaniach, które posiadają specjalną folię ochronną. Nie należy pozbywać się jej, ponieważ folia ta jest rozpuszczalna w wodzie, a jednocześnie zapewnia naszej skórze ochronę przed zetknięciem się z substancjami, które mogą na nią negatywnie działać, doprowadzając do podrażnień.

toaletadamskaimeska-srodkidoczyszczenia

Udrażniacze do rur

Może się okazać, że odpływ w Twojej toalecie zostanie zatkany. Wtedy zdecydowanie niezbędnym krokiem będzie jego udrożnienie. Zatkany odpływ w umywalce czy wannie objawia się bardzo powolnym spływaniem wody oraz słyszalnym bulgoczeniem. Warto w tym przypadku zastosować niezbędne środki, które pomogą nam udrożnić rury i sprawią, że korzystanie z łazienki będzie zdecydowanie przyjemniejsze. Środki takie jak udrażniacze cechują się bardzo wysoką skutecznością. Wystarczy właściwie ich jedno zastosowanie, a rury już są odetkane. Środki te jednak są dość mocno żrące, ze względu na to należy je chronić przed dziećmi i zwierzętami. Preparaty udrażniające rozpuszczają zalegające w odpływie włosy, resztki mydła, kamień, a także inne zanieczyszczenia. Przed zastosowaniem udrażniacza warto także dowiedzieć się, z jakiego środka zostały wykonane rury, które posiadamy w naszym domu. Jeśli użyjemy udrażniacza do rur, do których nie powinien być on używany, może się zdarzyć, że rura ulegnie uszkodzeniu. Zwykle udrażniacze można stosować do rur i syfonów wykonanych z plastiku, natomiast zabronione jest używanie ich do instalacji wykonanych z aluminium. Jeśli wykorzystamy silnie żrącą substancję do instalacji, która została wykonana z aluminium, spowoduje to jej zniszczenie. Jeśli chcemy natomiast poznać dokładniej, w jakich przypadkach zakazane jest używanie udrażniaczy, powinniśmy uważnie przeczytać zalecenia producenta zamieszczone na opakowaniu.

Odkamieniacze

Jeżeli posiadamy kostki do WC lub kostki do spłuczki o właściwościach odkamieniających może się okazać, że dodatkowe odkamieniacze nie są nam potrzebne. Mogą jednak okazać się przydatne, jeśli w naszym domu mamy bardzo twardą wodę. Warto wtedy stosować odkamieniacz minimum raz w tygodniu. Odkamieniacz dobrej jakości sprawi, że gromadzenie się osadu w naszej toalecie będzie zdecydowanie mniejsze, a dzięki temu będzie ona wyglądała dużo lepiej. Jeżeli będziemy stosowali te środki regularnie, z pewnością nasza toaleta będzie nas zachwycać niezwykłą czystością i świeżością. Odkamieniacze do WC występują pod różnymi postaciami. Niektóre z nich w formie płynów, natomiast inne jako tabletki. Odkamieniacze w formie płynu często mają bardzo podobną konsystencję jak żele. Mają one na celu utrzymanie się na ściankach toalety i jak najlepsze oczyszczenie jej. Dobrym sposobem będzie zastosowanie odkamieniacza na noc, by w tym czasie substancje aktywne zaczynały działać. Wtedy wystarczy nad ranem spłukać wodę w celu usunięcia osadów z kamienia. Jeśli z kolei w naszej toalecie pojawił się kamień na na jej ściankach, ale pod lustrem wody bardzo przydatne będą dla nas tabletki odkamieniające. Wystarczy wrzucić je do toalety i pozostawić na co najmniej godzinę. Podobnie jak w przypadku odkamieniacza w żelu dobrym patentem może okazać się wrzucenie kostki odkamieniającej na noc, a następnie spłukanie wody rano. Jeżeli w naszej muszli kamień jest nadal obecny, wskazane będzie umycie go szczotką do toalet. Nie należy zapominać, że w przypadku tego typu środków ważna jest regularność. Spore ilości kamienia, które nagromadziły się przez dłuższy czas będzie zdecydowanie trudniej usunąć w porównaniu z codziennym, regularnym czyszczeniem.

Środki do czyszczenia łazienki - sklep Eurochemia

Żele octowe

Jak sama nazwa wskazuje, środki te zostały stworzone na bazie octu. Ocet to naturalna substancja, która bardzo dobrze radzi sobie ze zwalczaniem wszelkich zabrudzeń w kuchni i łazience. Producenci chemii gospodarczej postanowili wykorzystać potencjał octu i zaczęli tworzyć płyny, w których będzie on głównym składnikiem. Żele octowe to preparaty, które można wykorzystać do mycia kranów i umywalek, ale także do oczyszczania z zabrudzeń prysznica czy wanny. Detergenty te są bardzo łatwe w rozprowadzaniu. Ponadto są to środki bardzo uniwersalne, które jednocześnie nie zawierają zbędnych substancji chemicznych, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Żele octowe są przyjazne dla środowiska, jednakże ze względu na ich skoncentrowanie mogą nie nadawać się do czyszczenia niektórych powierzchni. Nie są polecane do powierzchni wrażliwych na działanie kwasów, takich jak np. marmur, ponieważ mogą spowodować uszkodzenia i odbarwienia. Specyfiki stworzone na bazie octu dodatkowo posiadają właściwości eliminujące i neutralizujące nieprzyjemne zapachy. Jednocześnie środki te są w pełni biodegradowalne.

Mleczka do czyszczenia

Mleczka czyszczące polecane są nie do toalet, a raczej do powierzchni typu kafelki czy wanny. Dzięki swojemu składowi bardzo skutecznie usuwają one osady z kamienia, ale także zacieki z wody, osady z mydła. Są one bardzo delikatne dla czyszczonych powierzchni, dzięki czemu nie pozostawiają zarysowań. Mleczek do czyszczenia łazienki można używać do powierzchni chromowanych, ceramicznych, szklanych, a także tych wykonanych ze stali nierdzewnej. Preparaty te są niezwykle łatwe w użyciu, wystarczy je nałożyć na czyszczona powierzchnię, pozostawić na kilka minut w celu aktywowania się czyszczących substancji, a następnie przetrzeć przy pomocy ściereczki. Ze względu na swoja skuteczną formułę mleczka do czyszczenia nie wymagają szorowania, a to z kolei pozwala uniknąć uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Bardzo często detergenty do czyszczenia łazienek nadają powierzchniom przyjemne i świeże zapachy, dzięki czemu nasza łazienka nie tylko ładnie wygląda, ale również bardzo przyjemnie pachnie. Mimo swojej dużej skuteczności środki te są delikatne dla skóry, dzięki czemu nie przyczyniają się do powstawania podrażnień.

preparatydomycialazienki

Ekologiczne środki

Obecnie coraz częściej poruszanym aspektem jest ekologia. Zwiększa się liczba konsumentów, którzy stawiają na ekologiczne rozwiązania w swoim domu. Higiena w zgodzie z naturą dotyczy także łazienki. Środki ekologiczne, które dostępne są na rynku zostały stworzone na bazie naturalnych składników, które ulegają biodegradacji. Dzięki temu możemy zyskać idealnie czystą i lśniącą łazienkę bez używania silnych, chemicznych środków. Dodatkowo ekologiczne środki do czyszczenia łazienki wcale nie muszą być drogie. Ich ceny zwykle są podobne do tych środków, które nie mogą pochwalić się składem przyjaznym naturze. Produkty te bardzo często mają także działanie odkamieniające i dezynfekujące, dzięki czemu są bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce utrzymać idealną czystość w swoim domu, a jednocześnie środowisko naturalne nie jest mu obojętne.

Okazuje się, że każdy z wymienionych środków w określonych okolicznościach może okazać się niezbędny. Warto zatem dopasować środek do czyszczenia łazienki do naszych oczekiwań i uważnie czytać informacje umieszczone na opakowaniu. W ten sposób unikniemy rozczarowań spowodowanych wydaniem pieniędzy na preparat, który nam nie odpowiada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE