reklama

Start-up i faktoring - dobre połączenie

Opublikowano:
Autor:

Start-up i faktoring - dobre połączenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleFinansowanie własnego biznesu w Polsce nie zawsze jest najłatwiejszym zadaniem. Zwłaszcza niewielkie firmy albo start-upy, które dopiero stawiają pierwsze poważne kroki w biznesie, mogą mieć problemy z płynnością finansową. Faktury w Polsce miewają wydłużone terminy płatności, nawet do dziewięćdziesięciu dni, a to może stanowić realne zagrożenie bieżącej wypłacalności. Nie zawsze można też otrzymać pomoc kredytową od banków, a w przypadku nowo otwartych przedsiębiorstw jest to praktycznie niemożliwe. Trzeba więc szukać takich rozwiązań finansowych, które ułatwiają bieżącą działalność także młodym firmom.

1. Solidny faktoring dla start-upów - warto z niego skorzystać

2. Wszystko mamy w internecie - na wyciągnięcie ręki

Solidny faktoring dla start-upów - warto z niego skorzystać

Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają firmom funkcjonowanie, bez ryzyka utraty płynności finansowej, jest faktoring. Rozwiązanie to polega na tym, że wystawione przez nas faktury z długim terminem płatności są "opłacane" przez zewnętrzną firmę faktoringową na bieżąco. Przelew od faktora stanowi de facto zaliczkę na poczet późniejszej zapłaty przez kontrahenta. Przedsiębiorca otrzymuje więc gotówkę kiedy tego potrzebuje, a faktor spokojnie czeka na spłatę należności przez kontrahenta. Dodatkowo firma faktoringowa monitoruje finansowane faktury, a także weryfikuje naszych kontrahentów. Za przyśpieszenie wypłaty należności, faktor pobiera z góry określone odsetki oraz prowizję. Jedną z firm faktoringowych, proponujących tego typu usługę finansową, jest SMEO: https://smeo.pl/. Dla wszystkich firm, które interesują się tego typu kompleksowym rozwiązaniem, jest to wręcz obowiązkowy adres, pod którym można znaleźć wszelkie istotne informacje na ten temat. Co ciekawe: od grudnia 2018 roku SMEO jako pierwszy gracz na polskim rynku, udostępnił możliwość finansowania w ten sposób start-upów. Jest to o tyle istotna opcja, gdyż jak wskazują badania, sześć na dziesięć rodzimych start-upów jest pozbawionych solidnego i stałego zewnętrznego finansowania.

Wszystko mamy w internecie - na wyciągnięcie ręki

Dużym udogodnieniem dla młodych biznesów, jest także fakt, że usługa faktoringu nie wymaga kompletowania dokumentów papierowych, ani wizyt w biurze firmy, itp. Całość obsługi finansowej odbywa się przez internet. Wystarczy wgrać pierwszą wystawioną fakturę na ich stronie www i już można korzystać ze wszelkich dobrodziejstw faktoringu. Pieniądze z naszej faktury - po jej weryfikacji - jeszcze tego samego dnia mogą się pojawić na naszym koncie. Pieniędzmi pozyskiwanymi dzięki faktoringowi można zapłacić: za współpracę z programistami, czy księgową, można nimi opłacić czynsz, abonamenty za programy komputerowe, czy też opłacić nimi wszelkie działania podwykonawców. Zaletą tego typu działań jest także fakt, że niewielki start-up współpracujący z dużą oraz solidną firmą faktoringową, uwiarygadnia swoją pozycję biznesową w oczach nowych kontrahentów. W drugą zaś stronę SMEO może dokładnie prześwietlić tych, którzy od start-upu kupują usługi lub towary. Firma ma bowiem dostęp do różnorodnych baz danych finansowo-kredytowych (BIK, BIG, KRD i in.). To umożliwia błyskawiczną interwencję w przypadku niestabilnych finansowo partnerów biznesowych. Zyskanie stabilnej pozycji finansowej, zwłaszcza na początku drogi biznesowej, jest bardzo ważne. Dlatego warto się zastanowić nad skorzystaniem z faktoringu - być może współpraca z doświadczoną firmą faktoringową okaże się strzałem w dziesiątkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE