Reklama

Taśmy antypoślizgowe – do czego służą?

Opublikowano:
Autor:

Taśmy antypoślizgowe – do czego służą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Obecnie możemy znaleźć wiele niepozornych elementów, które mogą znacznie poprawić jakość naszego życia, ale również bezpieczeństwo w domu. Bez wątpienia najlepszym przykładem jest taśma antypoślizgowa, ponieważ znacznie minimalizuje ryzyko tego, że się poślizgniemy, np. na schodach. Ważne jest tylko to, żebyśmy wiedzieli, kiedy z niej korzystać i jak ją zakładać.

Obecnie możemy znaleźć wiele niepozornych elementów, które mogą znacznie poprawić jakość naszego życia, ale również bezpieczeństwo w domu. Bez wątpienia najlepszym przykładem jest taśma antypoślizgowa, ponieważ znacznie minimalizuje ryzyko tego, że się poślizgniemy, np. na schodach. Ważne jest tylko to, żebyśmy wiedzieli, kiedy z niej korzystać i jak ją zakładać.

Gdzie najczęściej korzystamy z taśm antypoślizgowych?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że taśmy antypoślizgowe mogą być wykorzystywane w różnych miejscach, ale najczęściej pojawiają się w miejscach użytku publicznego. Zazwyczaj jest to związane z tym, że wraz ze znaczną liczbą osób wzrasta też ryzyko poślizgnięcia się. Dlatego warto mocować taśmę antypoślizgową w szkołach, na uczelniach, urzędach, centrach handlowych, a także w obiektach przemysłowych i sportowych, np. na pływalniach.

Taśmy antypoślizgowe na schody

Warto też pamiętać o tym, że taśmy antypoślizgowe dobrze sprawdzają się w trakcie zabezpieczania schodów. W tym przypadku nie dotyczy to jedynie miejsc publicznych, ale również domów, ponieważ niektóre nawierzchnie sprawiają, że łatwiej się ślizgamy. Szczególnie należy zwrócić na to uwagę, jeżeli mamy dzieci lub zwierzęta, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na upadek. W przypadku takiej powierzchni należy wybrać specjalnie dostosowany model, który ma chropowatą strukturę. Takie taśmy znajdziemy na stronie https://tasmaklejaca.pl/produkty/tasmy-antyposlizgowe/.

Na jakiej powierzchni można przyklejać taśmę?

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest to, na jakich powierzchniach możemy przyklejać taśmy antypoślizgowe. Szczególnie należy na to zwrócić uwagę, żeby nie doszło do jakichś uszkodzeń lub zadrapań. Pamiętajmy też o tym, że taśmę można umieszczać na wielu materiałach, m.in. na kamieniu, marmurze, drewnie, metalowych elementach, jak np. rusztowania, a także na betonie oraz ceramicznych podłożach. Widać zatem, że taśmy antypoślizgowe sprawdzą się w przypadku wszystkich najpopularniejszych powierzchni.

Najważniejsze cechy taśmy antypoślizgowej

Bardzo ważne jest to, że taśmy antypoślizgowe często są związane z utrzymaniem bezpieczeństwa w jakimś miejscu, dlatego muszą być niezawodne. Właśnie z tego powodu cechują się sporą wytrzymałością, więc można je swobodnie przyklejać nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Poza tym są odporne na niskie temperatury oraz działanie różnych chemikaliów, co jest ważne ze względu na wykorzystanie w zakładach produkcyjnych. Możemy też swobodnie używać środków czystości, bez obaw o przemieszczanie się taśmy.

Jak należy przykleić taśmę?

Bez wątpienia prawidłowe przyklejenie taśmy antypoślizgowej sprawi, że będzie trwalsza. Ważne jest również to, żebyśmy zwrócili uwagę na to, by powierzchnia była gładka i sucha. Poza tym istotna jest też temperatura w trakcie montażu, która nie powinna przekroczyć 10 stopni Celsjusza.

Najważniejsze kroki

  • Dokładnie wyczyść podłogę,
  • Odtłuść nawierzchnię,
  • Osusz powierzchnię,
  • Przyklej taśmę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE