Reklama

Telewizor z zakrzywionym ekranem – to jest to!

Opublikowano:
Autor:

Telewizor z zakrzywionym ekranem – to jest to! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Pierwszy telewizor z zakrzywionym ekranem trafił do sprzedaży w 2013 roku i od tego czasu tego typu modele zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników. A dlaczego tak się dzieje? Czym telewizor z zakrzywionym ekranem różni się od zwykłego? Jakie ma zalety, a jakie wady? Przyjrzyjmy się temu!

Zakrzywiony ekran – co daje w praktyce?

Skąd w ogóle wziął się pomysł na zakrzywiony ekran? Powstał on z myślą o dopasowaniu obrazu do krzywizny ludzkiego oka, aby wrażenia wizualne i doznania płynące z oglądania były jak najlepsze. Dzięki zakrzywieniu ekranu możliwe stało się optyczne powiększenie powierzchni, na której wyświetlany jest obraz, a zarazem wyeliminowanie zniekształceń, ponieważ wspomniana konstrukcja na bazie krzywizny oka sprawa, że każdy punkt na ekranie jest w takiej samej odległości. A to skutkuje równoczesnym docieraniem światła do źrenic. Dzięki powiększeniu optycznemu obraz wydaje się szerszy, zyskując na przestrzenności, dając doznania podobne do tych, które mamy podczas oglądania filmu w kinie.

Zakrzywiony ekran wykorzystują liczne modele nowoczesnych telewizorów jak np. QLED TV q7c. Jest on korzystnym rozwiązaniem dla modeli LCD, które w płaskiej, standardowej wersji cierpią na problem nierównego podświetlenia. Zakrzywienie pozwala na eliminację tego problemu, dzięki czemu telewizory LCD zyskują na jakości. Jednak należy mieć na uwadze, że najlepsze doznania będzie mieć osoba siedząca vis a vis telewizora – zazwyczaj patrząc na niego z boku, jakość będzie nieco gorsza. Są jednak od tego wyjątki – zastosowanie w modelu QLED TV Q7C technologii Q Viewing Angle umożliwia cieszenie się idealnym obrazem z dowolnego miejsca przed telewizorem.

Pomimo tego jakość doznań zmniejsza się proporcjonalnie do dystansu – im bliżej, tym wrażenie znajdowania w centrum akcji większe, jednak im dalej – jest ono mniejsze. Przy telewizorze z zakrzywionym ekranem należy również unikać bocznego oświetlenia – jego refleksy i odbicia będą się odbijać na ekranie i wpływać negatywnie na jakość obrazu.

Jaki telewizor z zakrzywionym ekranem wybrać?

W sprzedaży znajduje się wiele modeli telewizorów z zakrzywionymi ekranami i zazwyczaj są to urządzenia UHD typu LED lub QLED (jak wspomniany QLED TV q7c). Jaki telewizor tego typu wybrać dla siebie? Jeśli cenimy sobie jakość doznań oraz realizm obrazu, obecnie modele QLED uchodzą za najlepsze, jakie można otrzymać. Ich zaletą jest doskonała jakość barw oraz rozdzielczość, co w połączeniu z zakrzywieniem ekranu i płynącej dzięki temu przestrzenności daje niezwykłe efekty! Ponadto są dostępne modele z zakrzywionymi ekranami, mające dodatkowo wsparcie dla technologii 3D, co znacznie podnosi wrażenia płynące z oglądania filmów, transmisji sportowych oraz korzystania z gier czy aplikacji.

Choć telewizor QLED z zakrzywionym ekranem to większy wydatek, należy traktować go jak inwestycję na długie lata doskonałych wrażeń oraz przyjemności. Dlatego nabywając wspomniany QLED tv q7c czy inny model z zakrzywionym ekranem zapewniamy sobie pełną satysfakcję i najwyższej klasy rozrywkę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE