Reklama

Reklama

W dniu swojego święta życzę sobie...

Opublikowano: wt, 14 lis 2017 19:49
Autor:

W dniu swojego święta życzę sobie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Choć nieraz mają srebrne włosy, to jeszcze częściej złote serca. Mowa tu o nestorach, którzy dziś obchodzą Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym szczególnym dniu życzymy im długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń. A czego życzą sobie kutnowscy seniorzy?

Reklama

- To trywialne co powiem, ale przede wszystkim zdrowia, wspaniałych przyjaźni, bo to też jest bardzo ważne i mimo wszystko rozwoju. Bardzo chętnie skończyłabym jeszcze jeden kierunek studiów. Z wykształcenia jestem historykiem i chciałabym skończyć jeszcze historię sztuki, ponieważ bardzo interesuję się malarstwem, szczególnie impresjonizmem. Chyba przydałoby się jeszcze jedno życie - wyjaśnia pani Marianna.

Zdrowie, jak się okazuje jest najczęściej wymieniane. Nie inaczej jest również u pani Marii Wierzbickiej:

- Myślę, że tak jak większość seniorów, życzę sobie zdrowia. Zdrowia i aktywności, a wyzwania które przed nami stoją będziemy powoli, przy pomocy młodzieży, ogarniać.

- Żeby nam się chciało chcieć! A marzenie mam takie, aby moje wnuki będąc w moim wieku były aktywne pod każdym względem, by brały z nas przykład: w piłkę grały nie w komputerze, a w ciągu roku tańczyły tyle, ile my w ciągu kilku miesięcy - wyjaśnia pan Andrzej Zielonka. - Sposobem na starość jest albo myślenie "czy mam już raka, czy jeszcze nie", albo można też nie mieć na to czasu. My nie mamy na to czasu - dodaje.

Chęci do życia życzy sobie również pani Marlena Kluk:

- Przede wszystkim chciałabym funkcjonować dalej tak, jak funkcjonuję teraz. Żeby mi się ciągle chciało chcieć - nie siedzieć w domu przed telewizorem. Ciągle gdzieś mnie gna, działam w wielu stowarzyszeniach, m.in. Uniwersytecie Trzeciego Wieku, chciałabym dalej grać na scenie i mieć trochę więcej czasu, aby spokojnie usiąść przed sztalugą i malować. Moim marzeniem jest również wydanie drugiej książki ze zbiorem poezji, dlatego życzę sobie, abym miała tyle siły, aby to wszystko zrealizować.

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 15 czerwca jako Światowy Dzień Praw Osób Starszych, 21 sierpnia jako Narodowy Dzień Seniora, 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października jako Europejski Dzień Seniora oraz 14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)