Reklama

Reklama

W jaki sposób zorganizować event firmowy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W jaki sposób zorganizować event firmowy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Słowo „event” od kilkunastu lat zdobywa coraz większą popularność. Polskim odpowiednikiem tego terminu jest zazwyczaj wydarzenie, zdarzenie lub impreza. Organizowanie eventów jest dziś standardowym elementem strategii PR-owej wielu firm. To narzędzie pomagające w budowaniu świadomości marki, które jest wykorzystywane z myślą o wzmocnieniu relacji między organizacją a otoczeniem. W artykule poruszamy najważniejsze tematy związane z organizacją eventów dla firm.

Reklama

Imprezy firmowe – dlaczego warto je organizować?

Eventy firmowe to wydarzenia, które są przygotowane i opłacone przez pracodawcę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele korzyści może przynieść organizowanie takich imprez. Eventy firmowe są jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na rozwój i bardziej efektywne zarządzanie organizacją. Ich głównym założeniem może być motywacja, promocja, integracja zespołu, rozwiązywanie konfliktów czy po prostu rozluźnienie atmosfery. W ostatnich latach eventy firmowe stały się popularnym narzędziem pozwalającym na budowanie i utrzymywanie relacji pomiędzy firmą i grupami z jej otoczenia: klientami, partnerami biznesowymi itd. Dzięki organizacji wydarzeń firmowych można skutecznie dotrzeć do nowych odbiorców i wytworzyć w ich oczach pozytywny wizerunek marki. To także doskonała okazja do wprowadzania na rynek nowych produktów, usług, idei.

Offline, online, a może hybrydowo?

Istnieje wiele różnych rodzajów eventów, jakie można spotkać w rzeczywistości komercyjnej. Wydarzenia firmowe mogą przybierać najróżniejsze oblicza: mogą być organizowane w formie gier i zabaw integracyjnych, konferencji, szkoleń, imprez okolicznościowych, pikników plenerowych, wystawnych gali czy kolacji. W dzisiejszych czasach osoby chcące promować własny biznes wcale nie muszą ograniczać się do spotkań tradycyjnych (offline). Nowoczesne technologie wpływają na wszystkie branże, w tym również na świat eventów. Na rynku dostępnych jest wiele najwyższej jakości rozwiązań, które umożliwiają realizację spotkań w formacie online lub hybrydowym. Dedykowane platformy eventowe, np. bluplatform.io, to wszechstronne i uniwersalne narzędzia, dzięki którym można tworzyć inspirujące projekty w świecie digitalu. Wirtualna sieć komunikacji pozwala na realne budowanie i zacieśnianie relacji. W ten sposób można organizować nie tylko mniejsze spotkania w grupach, ale też większe wydarzenia, jak targi, konferencje czy kongresy. Wydarzenia odbywające się w formie online lub hybrydowej na pewno mają ogromny potencjał. Z drugiej strony imprezy stacjonarne zapewniają coś, czego nie da żarna wirtualna impreza, czyli kontakt z innymi.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji eventowej?

Każde, nawet najmniejsze wydarzenie firmowe może przynieść wiele korzyści. Dobrze zaplanowana i przemyślana impreza to nie tyle wydatek, ile inwestycja – i tak właśnie należy ją traktować. Niemniej jednak organizacja eventu firmowego jest pewnego rodzaju wyzwaniem – zwłaszcza gdy robi się to pierwszy raz. W przypadku gdy mamy do czynienia z imprezami dla pracowników lub kontrahentów, warto zdać się na profesjonalistów. Jeżeli zdecydujemy się na zorganizowanie eventu firmowego, możemy odezwać się do sprawdzonej agencji eventowej, w której pracują wykwalifikowani event managerowie, np. https://bluexperience.pl/organizacja-wydarzen/. Eksperci z branży znają swój fach od podszewki, mają głowę pełną pomysłów i zasoby pozytywnej energii. Bazując na wiedzy i doświadczeniu agencji eventowych, możemy przygotować niezapomniane wydarzenie, o którym nasi goście będą rozmawiać miesiącami. Przy okazji oszczędzamy mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. Warto dodać, że specjaliści od eventów na pewno doradzą też wybór odpowiedniego scenariusza i formatu. Wspólnie z event managerem możemy ustalić koncepcję, znaleźć odpowiedni obiekt pasujący do naszej wizji i razem przejść przez wszystkie fazy przygotowania imprezy. Jeśli zależy nam na sukcesie, na pewno warto rozważyć taką opcję.

 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy