Reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o odszkodowaniu za śmierć bliskiej osoby

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wszystko co musisz wiedzieć o odszkodowaniu za śmierć bliskiej osoby - Zdjęcie główne

Wszystko co musisz wiedzieć o odszkodowaniu za śmierć bliskiej osoby

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Strata bliskiej osoby w wyniku wypadku komunikacyjnego lub innego zdarzenia, za które winę ponosi osoba trzecia, jest skrajnie ciężkim przeżyciem. Ze względu na złożony charakter takich spraw oraz żałobę rodziny są to także sprawy trudne i skomplikowane. Jednak mimo straszliwej tragedii, jaką przeżywa cała rodzina zmarłego, mają oni prawo do godnego odszkodowania i nie muszą godzić się na najniższą ofertę ubezpieczyciela. W takich trudnych przypadkach warto rozważyć pomoc profesjonalistów.

Kiedy należy się odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby?

Jak już wcześniej wspomniano, odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej należy się rodzinie w przypadku gdy osoba zmarła nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia lub do zdarzenia doszło z winy osoby trzeciej. Najczęstszym przykładem takich wypadków są wypadki komunikacyjne oraz wypadki w pracy. W obu przypadkach rodzina zmarłego ma prawo do otrzymania odszkodowania za śmierć bliskiej osoby.

Komu należy się odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby?

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby należy się rodzinie. Jednak kto jest, a kto nie jest rodziną? Zgodnie z szeroką definicją rodziny w kodeksie cywilnym, za najbliższego członka rodziny można uznać:

 • rodziców
 • rodzeństwo
 • rodzeństwo przyrodnie
 • wnuczęta
 • macochę, ojczyma
 • dzieci przyjęte na wychowanie przez rodziców zastępczych
 • partnera pozostającego w nieformalnym związku (tzw. konkubinacie)

Jakie kroki poczynić, by uzyskać wyższą kwotę odszkodowania za śmierć bliskiej osoby?

Sprawy odszkodowawcze często bywają skomplikowane i czasochłonne. Gdy dodamy do tego fakt, że po śmierci bliskiej osoby, odszkodowania są zazwyczaj najwyższe, to pomoc doświadczonych przedstawicieli Helper może okazać się nieoceniona. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za śmierć bliskiej osoby, jak najszybciej skontaktuj się z przedstawicielem.

Kontakt z profesjonalistami

Kontakt z Helper możesz wykonać na trzy sposoby: telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy na stronie. Następnie przedstawiciel firmy skontaktuje się w celu ustalenia daty i miejsca spotkania. W trakcie spotkania omówione zostaną wszelkie aspekty danej sprawy oraz zostanie przedstawiona oferta i jej warunki. Po akceptacji oferty przedstawiciel zaczyna pracę nad kolejnym etapem – etapem przedsądowym.

Etap przedsądowy

Wbrew pozorom jest to najbardziej newralgiczny moment całego procesu uzyskiwania odszkodowania za śmierć bliskiej osoby. Na tym etapie przedstawiciel rodziny musi wypełnić wszystkie formalności oraz przygotować możliwie jak najszerszą dokumentację. Każdy aspekt etapu przedsądowego jest kluczowy dla późniejszej walki na sali sądowej.

Etap sądowy

Proces przed sądem trwa do momentu ogłoszenia prawomocnego wyroku. Przedstawiciel w każdym momencie jest obok, udzielając rad i wsparcia. Zgodnie z umową rozliczenie następuje po zakończeniu etapu sądowego. Nasza skuteczność w sprawach odszkodowawczych wynosi od 94% do 100% kwot, które znajdują się w pozwach.

Czy odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby może pokryć koszty pogrzebu?

Tak, zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby to także zwrot kosztów pochówku, do których zaliczamy:

 • ubranie żałobne dla zmarłego oraz najbliższej rodziny
 • kwiaty
 • trumna/urna oraz kremacja
 • stypa
 • usługa pogrzebowa
 • transport żałobników na cmentarz
 • nagrobek
 • opłata za ceremonię pogrzebową
Najczęściej zwrot kosztów pochówku odbywa się na podstawie przedstawionych paragonów, rzadziej spotykane jest rozliczenie w formie ryczałtu.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE