Jaka jest zasada działania wyciągarki?
Jest to sprzęt wyposażony w bęben cylindryczny, na którego nawijana jest lina. Jej koniec należy przywiązać do elementu, który będzie się chciało podnieść. Tymczasem, wydajne podnoszenie zapewnia silnik - stąd też możliwość szybkiego wyciągnięcia auta z błota, podniesienia samochodu, który spadł ze skarpy czy też przemieszczenie każdego innego ciężaru. Wyciągarka pracująca na silniku elektrycznym jest modelem najłatwiejszym i najszybszym w użyciu. Oczywiście, w zależności od parametrów jej silnika - między innymi mocy - będzie można podnosić przedmioty o odpowiednio wysokiej wadze. Co również jest istotne w przypadku wyciągarki elektrycznej to hamulec bezpieczeństwa. Stanowi on zabezpieczenie na wypadek ewentualnego zerwania się liny, co również może się przydarzyć. Więcej informacji na temat praktycznych wyciągarek samochodowych można znaleźć na stronie https://www.dragonwinch.com/.
W jaki sposób dbać o wyciągarkę elektryczną, aby zawsze była sprawna?
Oczywistą kwestią jest, że taki sprzęt zabieramy ze sobą po to, aby był w stanie poratować nas w podbramkowej sytuacji. Udając się na wyprawę w trudny teren liczymy na to, że cokolwiek by się nie stało, efektywnie działająca wyciągarka pozwoli wrócić do domu własnym samochodem. Żeby jednak tak było, konieczne jest dbanie o sprzęt i jego regularne serwisowanie. Wiele przydatnych wskazówek na temat tego, jak to robić można znaleźć w artykule: Wyciągarki elektryczne – 6 porad, jak należy je właściwie serwisować. Zdecydowanie najgroźniejszą sytuacją jest ta, w której nie używamy sprzętu przez dłuższy czas, a następnie zabieramy go ze sobą w trasę bez uprzedniego serwisu. Regularne sprawdzenie mechanizmu wyciągarki elektrycznej jest więc kluczowe.
Przeprowadzamy regularną konserwację wyciągarki
Aby wyciągarka mogła długo nam służyć, warto ją regularnie konserwować, tym bardziej, że nie jest to trudne. Na pewno warto sprawdzać, czy lina nie nosi śladów mechanicznych uszkodzeń. Warto sprawdzać, czy nie ma trwałych zagięć, a także czy nie rdzewieje. To, co najmocniej może spowodować popsucie się tego sprzętu to zalegający na nim brud, a także przechowywanie w miejscu, gdzie będzie ona narażona na rdzewienie. Zalecane jest też wyciągnięcie minimum 1 metrów liny mniej więcej raz w miesiącu, aby ustrzec nasz wyciągarkę przed korozją selenoidów. Co na pewno warto wiedzieć to fakt, że taki sprzęt można myć i czyścić. Jest ona bowiem urządzeniem szczelnym. Raczej odradza się jednak stosowanie myjek ciśnieniowych, które mogłyby mimo wszystko wtłoczyć wodę do środka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.