Reklama

Wynajem rusztowania do konstrukcji scenicznych. Wskazówki dla organizatorów eventów

Opublikowano:
Autor:

Wynajem rusztowania do konstrukcji scenicznych. Wskazówki dla organizatorów eventów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zorganizowanie imprezy plenerowej to zadanie dość skomplikowane. Nie dość, że jako organizator musisz zaplanować atrakcje dla uczestników, to jeszcze powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę dla tego wydarzenia. Podczas większości imprez plenerowych niezbędna jest profesjonalnie przygotowana scena. To na niej odbywają się pokazy, koncerty, występy operowe, teatralne, wręczane są nagrody itd.

Scena - najważniejszy punkt imprez plenerowych

Scena bezsprzecznie powinna pasować do konkretnego wydarzenia. Istotna jest chociażby jej wielkość. Inna będzie odpowiednia, gdy planujesz duży koncert popularnego zespołu, inna natomiast, gdy organizowana impreza ma charakter kameralny. Decydując się na wynajem rusztowania do konstrukcji scenicznych, możesz łatwo dopasować wielkość sceny do swoich oczekiwań.

Rusztowanie musi cechować się zawsze solidnym wykonaniem. To bardzo ważne, bo przed koncertami bardzo często na scenie ustawiane są ciężkie sprzęty nagłośnieniowe. Podesty sceniczne powinny być wykonane z materiałów antypoślizgowych.

Zakup czy wynajem rusztowania do konstrukcji scenicznych?

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Pamiętaj o tym, że zakup rusztowania scenicznego to zawsze duży wydatek. Jeśli potrzebujesz rusztowania dla spektaklu granego przez kilka kolejnych lat, np. przedstawienia teatralnego, jak najbardziej możesz zdecydować się na jego zakup. W ten sposób stawiasz na model, który będzie odpowiedni do konkretnego przedstawienia, jednak niekoniecznie musi sprawdzić się podczas innych wydarzeń w plenerze.

Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Jeśli planujesz jednorazowy koncert, festyn, event firmowy itd., lepszym rozwiązaniem będzie wynajem rusztowania do konstrukcji scenicznych. Za każdym razem możesz wybrać model, który będzie odpowiadał specyfice danej imprezy, liczbie występujących osób itd. Obecnie można wynająć rusztowania różnego typu, które na życzenie klienta da się rozbudować o dodatkowe elementy np. mobilne podesty, systemy wystawiennicze.

Najlepsze rusztowanie sceniczne. Co wziąć pod uwagę?

Zdecydowanie najlepszym wyborem są praktyczne rusztowania przestrzenne. W tym przypadku możliwa jest rozbudowa w trzech wymiarach. Nowoczesne systemy rusztowań scenicznych bazują na trzech podstawowych komponentach - chodzi o stojak, stężenie oraz rygiel. Te komponenty wraz z elementami uzupełniającymi pozwalają na budowę stabilnych konstrukcji scenicznych o różnych rozmiarach i niestandardowych kształtach. Możliwości rozbudowy są w zasadzie nieograniczone. Z racji tego, że połączenia opierają się na systemie zamków klinowych oraz rozet, użytkowanie tego rodzaju rusztowań scenicznych jest bezpieczne.

Przy wyborze odpowiedniej oferty warto zwrócić uwagę, czy wynajmowane rusztowania posiadają atesty potwierdzające ich wytrzymałość. Jeśli zgadzasz się z nami, że bezpieczeństwo podczas imprez plenerowych jest najważniejsze, zachęcamy do współpracy w zakresie wynajmu rusztowań z ekspertami firmy Arad. Od dawna obsługujemy branżę eventową, na pewno uda nam się nawiązać owocną współpracę.

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła lub na naszej stronie: www.ARAD.pl Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE